Avira Antivirus Pro

CHF39CHF209

Opis

Avira powraca na rynek zabezpieczeń z drugim w ciągu tylu lat gruntownym remontem swojego flagowego programu antywirusowego i płatnych aktualizacji. Podczas gdy zeszłoroczny przegląd skupiał się na nowej instalacji i modernizacji interfejsu użytkownika, w tej wersji chodzi przede wszystkim o konkurencyjne i przyszłościowe funkcje bezpieczeństwa.
To wszystko brzmi dobrze i dobrze, a Avira pozbyła się nawet irytującego wyskakującego okienka w wersji darmowej. Jednakże, niektóre agresywne elementy tych funkcji dały nam do myślenia podczas korzystania z pakietu.

Instalacja

Ulepszona w zeszłym roku, szybka instalacja została nieco zmieniona, co może powodować problemy dla niektórych osób.
Rozpoczęcie pracy z programem Avira nigdy nie było łatwiejsze, a instalacja nadal odbywa się za pomocą dwóch kliknięć. Firma twierdzi, że opracowała instalację za pomocą dwóch kliknięć jako część swojej strategii “mniej znaczy więcej”. która utrzymuje ten sam poziom ochrony co wcześniej. bez żadnych problemów. Jest to oczywiście milczące przyznanie się do wcześniejszych problemów.
W każdym razie, instalacja jest najłatwiejsza spośród głównych darmowych pakietów bezpieczeństwa. Proces dwóch kliknięć automatycznie wykrywa konkurencyjne składniki zabezpieczeń i usuwa je. Jeśli myślisz, że korzystanie z dwóch nakładających się na siebie systemów AV zwiększy Twoje bezpieczeństwo, bądź ostrzeżony. Avira nie pozwoli Ci na to.
Jednak jest to na tyle agresywne, że program czasami nie instaluje się poprawnie. Konflikt między programem Avira a pakietem zabezpieczającym, który został wcześniej zainstalowany na naszym komputerze testowym i pozostawił po sobie pół tuzina kluczy rejestru, spowodował zawieszenie się komputera i wyświetlenie “niebieskiego ekranu śmierci” na stabilnym komputerze. Ostatecznie nie ma znaczenia, czy jest to wina Aviry, czy poprzedniego pakietu zabezpieczającego. Nikt nie chce mieć do czynienia z BSOD podczas instalacji programu, a większość wini za to nowe oprogramowanie.
Kolejne kliknięcie przenosi użytkownika obok paska narzędzi Ask.com i przekierowania do wyszukiwarki. ale przynajmniej Avira jest uprzejma: jest to rozwiązanie typu opt-in, a nie opt-out. Sam ekran paska narzędzi jest nieco mylący: jest to funkcja WebGuard firmy Avira. która jest dostarczana przez wyszukiwarkę Ask.com. która jest częścią paska narzędzi. Istnieje również możliwość Aby ustawić Ask.com jako domyślny silnik Twojej przeglądarki. choć nie jest to domyślnie włączone.
Pasek narzędzi i zmiany w wersji 2013 omawiamy w sekcji Funkcje poniżej.
Po zakończeniu procesu instalacji program Avira rozpoczyna szybkie skanowanie. Na naszym komputerze testowym trwało to około 1 minuty i 43 sekund, aż pakiet był gotowy do użycia.

Interfejs

Interfejs użytkownika jest praktycznie niezmieniony w stosunku do zeszłego roku. Został on przeprojektowany. w celu uwzględnienia nowych funkcji. ale wygląda tak samo jak w wersji 2012. co jest całkowicie akceptowalne. ponieważ interfejs jest prosty i naśladuje interfejs wielu konkurentów.
Lewy panel nawigacyjny pokazuje narzędzia, podczas gdy środkowy panel skupia się na głębszym spojrzeniu na Twoje bezpieczeństwo. Przyciski On-off ułatwiają przełączanie funkcji. choć warto zauważyć, że darmowa wersja jest wciąż mocno ograniczona w porównaniu z darmową konkurencją.
Czerwony baner z nazwą programu służy jako obwoluta. aby zakotwiczyć zestaw. Nad nim znajduje się pasek menu w stylu Windows XP. W Windows 7 nie wygląda to źle, choć jest zdecydowanie archaiczne. W Windows 8 wygląda jeszcze starzej. Jedyną funkcją, do której nie można się dostać z żadnej innej części interfejsu poza paskiem menu, jest menu Pomoc. Mała zmiana w tym miejscu mogłaby uczynić to bardziej atrakcyjnym.
Głównym interfejsem jest okno statusu, w którym zielone pole wyboru oznacza, że użytkownik jest bezpieczny. Zmienia kolor na żółty. gdy trzeba wykonać zadania związane z bezpieczeństwem lub gdy wyłączono funkcję, taką jak ochrona w czasie rzeczywistym. Zmienia kolor na czerwony. gdy coś o znaczeniu krytycznym wymaga Twojej uwagi.
Poniżej znajdują się dwie kategorie: Ochrona komputera i Ochrona Internetu. Oznacza to, że pierwsze z nich chronią przed lokalnymi zagrożeniami, a drugie przed nowymi, których nie można zaatakować. W obszarze Ochrona komputera możesz przełączyć ochronę w czasie rzeczywistym. uruchomić skanowanie ręczne. uruchomić aktualizację lub uaktualnić do płatnej wersji Avira. Użyj ikony koła zębatego obok każdej z opcji. aby otworzyć okno konfiguracji. W lewym górnym rogu znajduje się dedykowany suwak, który pozwala szybko przełączać się między widokiem domyślnym a trybem eksperckim.
Uwaga na temat opcji Skaner systemowy w lewym panelu nawigacji: umożliwia ona uruchomienie określonych typów skanowania lub skanowania określonych części komputera, takich jak skanowanie rootkitów w C: / Windows. W przypadku skanowania ogólnego należy użyć opcji Skanuj system w okienku stanu.
W sekcji Ochrona Internetu w programie Avira Free dostępna jest tylko jedna opcja: Ochrona WWW. Jeśli nie chcesz instalować paska narzędzi, cała ta sekcja jest przyciemniona.
To nie brzmi jak dużo, ale o to chodzi. Jest to najbardziej przyjazna dla użytkownika wersja programu Avira.

SKU: Brak danych Kategorie: ,