Otwieranie plików DOCX w programie Word 2003 / 2007 / 2010

Przez wiele lat program Microsoft Word zapisywał wszystkie dokumenty w klasycznym formacie DOC. Wraz z wydaniem pakietu Office 2007, który trafił do konsumentów w tym samym roku wraz z systemem operacyjnym Vista, program był dostępny w 12. wersji jako Word 2007, a preferowany format pliku zmienił się na DOCX.

W przeciwieństwie do obecnych wersji, takich jak Office 2019 Standard starsze produkty mogą powodować trudności, gdy wymagane jest otwieranie plików DOCX w programie Word. Dlatego poniżej wyjaśniamy wszystko, co ważne na ten temat i pokazujemy, jak można edytować plik DOCX nawet w programie Word 2003.


Jako zasadnicza część Seria biurowa microsoft stale rozwija swój program do edycji tekstu Word. W nowszych wersjach skupiono się bardziej na takich funkcjach jak Funkcja dyktowania w programie Word 2019 word, Microsoft dostosował podstawowe aspekty w latach 2000. Wyłączność, którą obiecywał format DOC, nie pasowała już do rynku, na którym nagle pojawiła się poważna konkurencja w postaci OpenOffice.org (obecnie Apache OpenOffice).

Z tego powodu Microsoft postanowił zwiększyć własną kompatybilność z Word 2003, wprowadzając formaty Office Open XML, do których należą DOCX, XLSX dla skoroszytów oraz PPTX dla prezentacji. Użytkownicy Windows powinni mieć możliwość edycji swoich tekstów w postaci plików DOCX niezależnie od dostawcy. Z powodzeniem: dziś format ten jest obsługiwany we wszystkich krajach. Nawet z Google Docs integracja jest możliwa.Otwieranie plików DOCX w programie Word 2007 i nowszych

Jeśli masz Word 2007, Word 2010, Word 2013, Word 2016 lub Word 2019, powinieneś być w stanie edytować plik DOCX bez problemów po zainstalowaniu oprogramowania. W przypadku konfliktów, proszę zajrzeć do naszego Pomoc w instalacji może być użyteczne w celu wykluczenia błędów spowodowanych przez siebie. Ponieważ nawet w wersjach dla iOS, otwieranie plików DOCX w Wordzie jest wyraźnie obsługiwane po wyjęciu z pudełka.

Otwieranie plików DOCX w programie Word 2003

Word 2003 potrafi wyświetlać specjalne formaty Office Open XML, ale jako poprzednia wersja nie posiada jeszcze interfejsu umożliwiającego edycję pliku DOCX. Dlatego Microsoft wkrótce po wydaniu Worda 2007 wydał tak zwany Office Compatibility Pack, który umożliwia otwieranie plików DOCX w Wordzie 2003. Nadal można znaleźć to rozszerzenie online do pobrania Pobierz.

Ale uwaga: Microsoft oficjalnie zaprzestał wsparcia dla Office Compatibility Pack na początku 2018 roku. Możesz więc teoretycznie nadal używać rozszerzenia dla Word 2000 i Word 2003, ale możesz narazić swój komputer na ryzyko związane z bezpieczeństwem.

Dlatego zalecamy rozważenie aktualizacji rozwiązania Office. Jednorazowa licencja zawiera już wszystkie niezbędne aktualizacje i jest często tańsza niż mogłoby się wydawać: Na przykład, spójrz na zakres Office 2019 Dom i uczeń który jest gwarantowany, aby być dostępne w keyportal w najlepszej cenie. Dzięki niemu otwieranie plików DOCX w programie Word nie stanowi już problemu.