Microsoft Exchange Server 2019 Standard

CHF799

Opis

Dlaczego Microsoft Exchange Server 2019 Standard

KupMicrosoft Exchange Server 2019 Standard i usprawnij procesy w mgnieniu oka. Wraz z Exchange Server 2019 Standard, firma software’owa z Redmond zastępuje poprzednią wersję Exchange Server 2016 i bazuje na jej mocnych stronach. Firmy, które kupują Exchange Server 2019 Standard, otrzymują więc oprogramowanie serwera do pracy grupowej i transportu poczty elektronicznej, które upraszcza współpracę wewnętrzną na wszystkich poziomach.

Zarówno małe grupy robocze, jak i duże oddziały będą mogły korzystać z wydajnego scentralizowanego przechowywania i zarządzania listami zadań, terminami, kontaktami i wiadomościami e-mail, notatkami i wieloma innymi elementami dzięki nowej wersji Exchange Server 2019. Zaprojektowana jako wewnętrzny i zewnętrzny interfejs, standardowa wersja oprogramowania jest dostosowana specjalnie do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw.

Nowy Exchange Server obsługuje bardziej wydajne systemy

Jedną z kluczowych nowych funkcji, których doświadczą użytkownicy, którzy zakupią Exchange Server 2019 Standard jest wsparcie dla bardziej wydajnych systemów serwerowych. Tutaj Microsoft rozszerza systemowe wsparcie dla maksymalnej pamięci użytkowej z 192GB do 256GB, w przeciwieństwie do wersji 2016. Liczba obsługiwanych procesorów została nawet podwojona z 24 rdzeni CPU do obecnie 48 rdzeni CPU. To z kolei, w połączeniu z obsługą pamięci masowej SSD jako pośredniej pamięci masowej do optymalizacji wydajności, obiecuje ogromny wzrost wydajności i lepsze wrażenia użytkownika.

Nowy “model kalendarza” dla większej wygody

Nowością jest również przeprojektowany system kalendarza. Opiera się to na modelu sprawdzonym już w różnych produktach Office, zwłaszcza w odniesieniu do “współdzielenia kalendarza”. Dzięki funkcji “Nie przekazuj dalej” i cmdletom PowerShell administratorzy mają teraz bardziej rozbudowane opcje, takie jak funkcja “Usuń zdarzenia kalendarza” i “Dodaj uprawnienie folderu skrzynki pocztowej” do przypisywania uprawnień delegacji.

Wdrożenie wyszukiwarki Bing i udoskonalenie funkcji poczty głosowej

W zamian za wprowadzenie wielu nowych funkcji, Microsoft Exchange Server 2019 Standard porzuca niektóre z nich. Wśród nich, na przykład, starzejące się wyszukiwanie FAST, które zostanie zastąpione przez funkcję wyszukiwarki Bing. Zarówno indeksy wyszukiwania, jak i informacje o wyszukiwaniu stanowią integralną część baz danych skrzynek pocztowych w wersji 2019. Microsoft zrezygnował również z obsługi zunifikowanych wiadomości. Oznacza to, że funkcje poczty głosowej oprogramowania działają obecnie za pośrednictwem usługi Cloud Voice Mail. To z kolei wymaga obecności różnych produktów Microsoft Office lub Skype for Business 2019.

Korzyści z Microsoft Exchange Server 2019 Standard w skrócie

  • Znaczący wzrost wydajności dzięki obsłudze bardziej wydajnych systemów i wdrożeniu wyszukiwarki Bing.
  • Obsługa do 48 procesorów i maksymalnie 256 GB pamięci.
  • Usprawnienie współpracy pracowników, zespołów projektowych i całych działów na współdzielonych dokumentach.
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki rozbudowanym funkcjom monitorowania i zapobiegania utracie danych.
  • Łatwiejsze “współdzielenie kalendarza” dzięki funkcji “nie przekazuj dalej” i wykorzystaniu systemu kalendarzy z różnych produktów pakietu Microsoft Office.

Korzystaj z Microsoft Exchange Server 2019 Standard przez nieograniczony okres czasu

Użytkownicy, którzy zakupią Exchange Server 2019 Standard, mogą bez ograniczeń korzystać z tego potężnego pakietu oprogramowania. Kupując licencje dostępowe (CAL), które są zróżnicowane w zależności od licencji na urządzenia i użytkowników, firmy trzymają stery w swoich rękach zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Umożliwia to również ekonomiczną integrację rozwiązań typu home office i urządzeń mobilnych.

Współistnienie różnych wersji serwera Exchange

Osoby, które chcą kupić Microsoft Exchange Server 2019 Standard powinny wiedzieć, że firma software’owa z Redmond również tutaj opiera się na dobrze znanej zasadzie “N – 2”. Oznacza to, że Exchange Server 2019 nie może być skonfigurowany bezpośrednio na Exchange Server 2010. Firmy, które nadal korzystają z wersji 2010 będą musiały przeprowadzić migrację tymczasową do Exchange Server 2016 lub Exchange Server 2013. Microsoft Exchange Server 2013 nie jest jednak realną opcją jako rozwiązanie tymczasowe, zwłaszcza że wsparcie mainstreamowe zostało zakończone przez Microsoft w czerwcu 2018 roku.

Kategorie: ,