Windows Server 2016 Standard

CHF129CHF549

Opis

Dlaczego Windows Server 2016 Standard

Windows Server 2016 Standard to zupełnie nowy serwerowy system operacyjny firmy Microsoft gotowy do pracy w chmurze. Tworzenie sieci komputerów PC i zarządzanie takimi sieciami, jak również udostępnianie danych i hosting stron internetowych, to tylko niektóre z zadań, do których systemy serwerowe mogą być wykorzystywane w Twojej firmie. Windows Server 2016 Standard wyposażony jest w wiele nowych funkcji i oferuje m.in. nowy model licencjonowania, który teraz mierzony jest za pomocą rdzeni, a nie procesorów. Windows Server 2016 Standard edition jest odpowiedni dla środowisk o niskiej gęstości lub niewirtualizowanych. Dlatego ta edycja skierowana jest do firm, które korzystają wyłącznie z serwerów fizycznych lub używają tylko kilku maszyn wirtualnych.

Co nowego w Windows Server 2016 Standard

  • Zwiększona szybkość i elastyczność dzięki wykorzystaniu technologii chmury.
  • Podejście bezpieczeństwa “Zero-trust” w celu ochrony systemu przed bieżącymi zagrożeniami.
  • Klastrowanie awaryjne w celu zwiększenia odporności podczas tymczasowych przestojów pamięci masowej lub sieci.
  • Nowe role i uprawnienia serwera umożliwiające bezpieczne zarządzanie systemem serwerowym.
  • Minimalne wykonanie w Nano Serverze bez graficznego interfejsu użytkownika dla zwiększenia wydajności i zmniejszenia wymagań konserwacyjnych.
  • Kontenery Windows do szybkiego tworzenia aplikacji z maksymalną elastycznością.
  • Stabilna infrastruktura z systemem Windows Server 2016 Standard.

System operacyjny serwera oparty na Windows 10 Microsoft Windows Server 2016 Standard oferuje większą stabilność, bezpieczeństwo i innowacyjność infrastruktury oraz wspiera Cię podczas przenoszenia się do środowiska chmury. Różne zintegrowane warstwy ochrony zapewniają bezpieczeństwo Twojego systemu i wszystkich zawartych w nim danych. Można również łatwo tworzyć złożone sieci i rozwijać własne centrum danych. Wersja Standard Edition nie oferuje jednak funkcji Shielded Virtual Machines, Software Defined Networking (SDN) oraz Storage Spaces Direct i Storage Replica. Te funkcje są dostępne tylko w systemie Windows Server 2016 Datacenter Edition.

Nowy model licencjonowania po raz pierwszy w systemie Windows Server 2016

W poprzednich wersjach, zarówno licencje Standard jak i Datacenter dotyczą dwóch fizycznych CPU każda. Wraz z nowym modelem licencjonowania, nastąpiła zmiana z licencjonowania per-CPU na per-core. Przyjmuje się, że serwer posiada minimum 8 rdzeni na procesor i łącznie co najmniej dwa procesory, co daje łącznie 16 rdzeni. Na serwer 16 rdzeni to minimum, na CPU musi być licencjonowanych co najmniej 8 rdzeni. Lepiej wyposażone serwery muszą być rozbudowane o dodatkowe licencje. Dodatkowe licencje są dostępne w krokach po 2, 16 i 24 rdzenie. Ponadto, nadal konieczne jest zakupienie odpowiednich CAL-i dla Użytkownika lub Urządzenia.

SKU: Brak danych Kategorie: ,