Windows Server 2019 Essentials

CHF219

Opis

Dlaczego Windows Server 2019 Essentials

Przedsiębiorstwa, które kupują Windows Server 2019 Essentials, nabywają najnowszą wersję udanego rozwiązania serwerowego firmy Microsoft, które od kilku lat wyjątkowo dobrze służy firmom. Podobnie jak poprzednia edycja, Windows Server 2016 Essentials, najnowsza wersja Essentials została zaprojektowana specjalnie z myślą o potrzebach małych firm i organizacji. Windows Server 2019 Essentials jest szczególnie odpowiedni dla firm, które nie posiadają wirtualnego środowiska pracy i oferuje się jako początkowe rozwiązanie serwerowe. Alternatywnie, może być również używany jako serwer główny w środowiskach pracy z wieloma serwerami.

Więcej bezpieczeństwa i więcej chmury w Windows Server 2019 Essentials

Jedną z największych nowości w stosunku do poprzedniej wersji jest ściślejsza integracja z Microsoft Azure poprzez Windows Server 2019 i Project Honolulu w celu stworzenia hybrydowego środowiska chmurowego. Oprócz centralnej kontroli za pomocą Project Honolulu, aktualna wersja umożliwia tworzenie kopii zapasowych za pomocą Azure File Sync i Azure Backup, na przykład.

Co więcej, Microsoft w Windows Server 2019 rozszerza również dotychczasowe opcje bezpieczeństwa z edycji 2016. Ponadto poprawiono również wsparcie dla Linuksa, między innymi poprzez integrację w linii poleceń linuksowych poleceń takich jak “tar” i “curl”. Ponadto maszyny wirtualne z systemem Linux w Windows Server 2019 są teraz zabezpieczone poprzez maszyny wirtualne z osłonami.

Pakiet bezpieczeństwa uzupełnia opcja szyfrowania ruchu sieciowego w środowiskach wirtualnych oraz integracja z systemem Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP). To z kolei zapewnia ochronę przed atakami, których plik definicji nie jest jeszcze rozpoznawany przez standardowe skanery antywirusowe, na przykład przed atakami typu zero-day.

Więcej korzyści dla organizacji, które zakupią Windows Server 2019 Essentials

  • Wsparcie dla “Kubernetes” pozwala Windows Server Containers w Microsoft Windows Server 2019 również łączyć się z Kubernetes.
  • Możliwość uruchamiania tradycyjnych aplikacji i funkcji, takich jak udostępnianie plików i drukowania.
  • W porównaniu do Windows Server 2016 ponownie nastąpiło znaczne zmniejszenie rozmiaru obrazu rdzenia z nieco ponad 5 GB do około 1,7 GB. Rezultatem jest mniejsza powierzchnia zajmowana przez sieć i szybsze wdrażanie.
  • Połączenie Windows Server 2019 z aktualną wersją “System Center”, oprócz centralnej administracji poprzez RSAT i Project Honolulu.
  • Możliwość budowania hiperkonwergentnych infrastruktur (HCI) przy użyciu Mircosoft Azure i System Center, dając przedsiębiorstwom możliwość połączenia centrów danych on-premises i Microsoft Azure.
  • Microsoft Windows Server 2019 Essentials obsługuje najnowszy sprzęt i integruje te same funkcje i ulepszenia co Windows Server 2019 Standard, w tym usługi migracji informacji systemowych i pamięci masowej.

Idealna koncepcja licencjonowania dla małych firm

Dzięki Microsoft Windows Server 2019 Essentials małe firmy kupują wydajne oprogramowanie, które nie tylko jest pozbawione ograniczeń runtime, ale także przekonuje prostą koncepcją licencjonowania. W przeciwieństwie do wersji standardowej i wersji dla centrów danych, edycja Essentials charakteryzuje się licencjonowaniem opartym na serwerze, a nie na rdzeniu. Oznacza to, że firmy nie potrzebują licencji Client Access Licenses (CALs), zwłaszcza, że licencja musi być zakupiona dla każdej instancji oprogramowania, niezależnie od tego, czy jest ona uruchomiona wirtualnie czy na fizycznym sprzęcie. Windows Server 2019 Essentials jest dostarczany z limitem 25 użytkowników lub 50 urządzeń, co czyni go przystępnym rozwiązaniem dla małych organizacji.

Kategorie: ,