Cyberpunk 2077

CHF59

Opis

Cyberpunk 2077 to pierwszoosobowa gra RPG akcji dla jednego gracza, stworzona przez CD Projekt Red, twórcę serii Wiedźmin. Gra CP2077, oparta na grze stołowej stworzonej przez Michaela Pondsmitha w latach 80-tych, jest przesiąknięta tematyką i estetyką gatunku cyberpunk.

Rozgrywka – Zostań Cyberpunkiem

Rozgrywka w Cyberpunk 2077 pozwala na mieszanie i dopasowywanie podejść do własnego stylu gry. Możesz wkraczać z bronią w ręku lub skradać się wokół wrogów i załatwiać ich za pomocą broni palnej lub hakowania podatnych na ataki urządzeń. Tak czy inaczej, bitwy są brutalne i satysfakcjonujące.

Gra CP2077, będąca przygodą opartą na fabule, pozwala ci zbudować własną pozycję wśród twórców Night City, zawrzeć własne sojusze i znaleźć własne motywacje. V jest potencjalnie śmiertelnie niebezpiecznym wojownikiem lub niebezpiecznie sprytnym hakerem, ale nie zajdziesz daleko bez sojuszników. To od Ciebie zależy, czy uda Ci się zdobyć kilka własnych!

Napędzany przez REDengine 4, prezentuje rzadką techniczną doskonałość i pomaga zanurzyć się w świecie i historii. Nigdy nie widziałeś gry CDPR, która wygląda tak dobrze.

Setting – Życie w mieście przyszłości

Night City z roku 2077 jest ucieleśnieniem niewykorzystanego potencjału ludzkości. Zbudowane pośrodku kalifornijskiego pustkowia, Night City rozrosło się w rozległą metropolię, gdzie ludzie ze wszystkich środowisk wykonują swój zawód, szukają (i czasami znajdują) sławy i fortuny – lub giną próbując.

Śniadanie w CP2077

Modyfikacje ciała są wszechobecne na ulicach, a Psycho Squady pilnują tych, którzy cierpią na cyberpsychozę po tym, jak posunęli się o jedną augmentację za daleko. Zespoły urazowe zapewniają medyków, którzy mogą nawet wyciągnąć cię z ciężkich walk, pod warunkiem, że jesteś w stanie zapłacić tyle, ile żądają. Gangi szaleją na ulicach, a megakorporacje znajdują nowe sposoby na osiągnięcie zysku. Trudno znaleźć grę cyberpunkową, która oferowałaby więcej cyberpunku.

Myślisz, że jesteś wystarczająco twardy i sprytny, aby poruszać się po ulicach i polityce frakcji w Night City? Jesteś świeżym mięsem, nie rób sobie zbyt wielkich nadziei, hotshot.

Tworzenie postaci – Wciel się w najemnika i banitę

W grze Cyberpunk 2077 firmy CDPR wcielasz się w postać V, nowicjusza w Night City, który szuka szczęścia w kalifornijskiej metropolii. To jest główna idea, ale gra pozwala ci określić o wiele więcej niż tylko to.

Cyberpunk 2077 Protagonista V

Na początku możesz wybrać historię V spośród kilku opcji, które pojawią się w trakcie eksploracji miasta i interakcji z jego mieszkańcami, pokojowo lub nie. Może twoje doświadczenia z życia na ulicy pozwolą ci przejrzeć kłamstwa donosiciela? Możesz nawet wybrać najważniejsze wydarzenie w swoim życiu, a nawet powód, dla którego przybyłeś do miasta, co wpłynie na zadania i zawartość, którą zobaczysz w trakcie gry.

Tworzenie postaci w grze Cyberpunk 2077 obejmuje także rozbudowane narzędzia do rzeźbienia twarzy, dzięki którym możesz mieć pewność, że Twoja postać (może być mężczyzną lub kobietą) wygląda tak, jak należy. Wreszcie, możesz rozdzielić punkty na swoje biostaty, które zawierają “Cool”, co może zmienić sytuację nawet bardziej niż wysoki poziom szczęścia w grach Fallout.

Obsada postaci

Na ulicach Night City spotkasz wiele postaci, z których niektóre bardziej zasługują na cyberpunkty niż inne. Jednym z najbliższych towarzyszy jest Johnny Silverhand, rocker chłopiec portretowany przez jeden i tylko Keanu Reeves. Jeśli pamiętacie Johnny’ego z tabletu, nie martwcie się, wasze oczywiste pytania znajdą odpowiedzi w grze.

Oprócz Johnny’ego spotkasz samozwańczych władców podziemia, takich jak Dexter Deshawn, czy nieugiętych sojuszników, jak ludzki czołg Jackie Welles. To od ciebie zależy, komu zaufasz, kogo zdradzisz i czyje zdrady pozwolisz sobie wybaczyć tylko ten jeden raz. Po prostu wiedz, że zawsze jest większa ryba do usmażenia.

Otwarty świat Night City

Jeśli zamierzasz dużo podróżować podczas swojej gry w Cyberpunk 2077, podróż samochodem jest najlepszym rozwiązaniem. Miasto jest ogromne, a w niektórych dzielnicach lepiej zostać w samochodzie, jeśli nie ma się pod ręką broni.

Cyberpunk 2077 Samochód

Istnieje kilka dzielnic, które można odwiedzić w CP2077. Na przykład, jest City Center, gdzie korporacje są najsilniejsze, lub Pacifica, gdzie rządzą gangi i lepiej się z nimi dogadać. Niezależnie od tego, czy idziesz pieszo, czy jedziesz samochodem, jedyny moment, w którym zobaczysz ekran ładowania po uruchomieniu gry, to czas szybkiej podróży. Nie ma żadnych szwów, które uniemożliwiałyby Ci zanurzenie się w świecie.

Premiera Cyberpunk 2077

Po latach oczekiwań i wyczekiwania, data premiery Cyberpunk 2077 została ogłoszona na targach E3 2019 ku uciesze wszystkich widzów i społeczności graczy w sieci. Oszałamiający” Keanu Reeves wkroczył na scenę podczas targów E3, stał się internetową sensacją i ujawnił teaser wyznaczający datę 16 kwietnia 2020 roku, odzwierciedlając najpopularniejszą edycję oryginalnej gry fabularnej rozgrywającą się dokładnie w 2020 roku.

Kategorie: ,