Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise

CHF1,699

Opis

Dlaczego Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise

Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise – Idealne rozwiązanie programowe dla dużych przedsiębiorstw. W oparciu o wersję 2016, Microsoft wprowadził kluczowe ulepszenia do oprogramowania do pracy grupowej i serwera transportu poczty elektronicznej używanego w wielu przedsiębiorstwach opartych na systemie Windows. W rezultacie firmy, które zakupią Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise, będą mogły cieszyć się najpotężniejszym jak dotąd scentralizowanym zarządzaniem i przechowywaniem zadań, kontaktów, terminów i wiadomości e-mail od firmy Microsoft.

Obecna wersja Enterprise różni się od standardowego wariantu Microsoft Exchange, jest dostosowana dokładnie do wymagań dużych firm. Na szczególną uwagę zasługuje w tym momencie obsługa do 100 baz danych o objętości 2 terabajtów każda. Dla porównania, Exchange Server 2019 Standard, który jest dostosowany do małych i średnich przedsiębiorstw, obsługuje tylko 5 baz danych.

Wyszukiwarka Bing, funkcje poczty głosowej i odnowiony kalendarz

Użytkownicy, którzy po raz pierwszy zakupią i będą korzystać z Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise, od razu zauważą kilka istotnych zmian. Najbardziej oczywistą zmianą dla użytkowników jest odświeżony system kalendarza, który bazuje na aktualnych wersjach modeli różnych produktów pakietu Office, a co za tym idzie posiada prostą funkcję “share calendar”. Ponadto administratorzy mają do dyspozycji nowe i rozszerzone funkcje umożliwiające bardziej efektywne zarządzanie dzięki dodatkowym cmdletom PowerShell oraz nowo zintegrowanej funkcji “Nie przekazuj dalej” z wersji 2019. Należą do nich funkcja “Usuń wydarzenia z kalendarza” oraz “Dodaj uprawnienie do folderu skrzynki pocztowej”, która służy do nadawania uprawnień delegacji.

Wraz z Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise, Microsoft usuwa również z oprogramowania wiekowe już wyszukiwanie FAST i zastępuje je wyszukiwarką Bing. Oznacza to, że informacje o wyszukiwaniu i indeksy wyszukiwania będą odtąd częścią baz danych skrzynek pocztowych. Oprócz starego wyszukiwania, porzucono również wsparcie dla zunifikowanej wiadomości, więc funkcje poczty głosowej oprogramowania będą teraz działać za pośrednictwem Cloud Voice Mail. W związku z tym do użycia wymagany jest Skype for Business 2019 lub różne produkty Office.

Większa moc dla wyższych wymagań

Fakt, że szczególnie duże firmy kupują Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise wynika z tradycyjnego wsparcia szczególnie wydajnych systemów serwerowych. W obecnej wersji Microsoft również bierze pod uwagę tę potrzebę i rozszerza maksymalną obsługiwaną pamięć RAM ze 192 GB do 256 GB. Korekta wydajności idzie jeszcze dalej, jeśli chodzi o moc procesora. Exchange Server 2019 nawet tutaj punktuje dzięki podwojeniu maksymalnej liczby obsługiwanych procesorów z 24 do 48. Pełne wsparcie dla dysków SSD jako pamięci pośredniej zapewnia dalszą optymalizację wydajności, która jest zauważalna w bezpośrednim działaniu.

Wybrane cechy Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise

 • Bezpieczne uwierzytelnianie za pomocą certyfikatów
 • Filtr SmartScreen i inteligentny filtr wiadomości (IMF)
 • Dostęp internetowy za pośrednictwem aplikacji Outlook Web App
 • Kompleksowe zapobieganie utracie danych (DLP)
 • Połączenie z oprogramowaniem antywirusowym innych firm za pomocą interfejsu API antywirusa Ani
 • Globalna książka adresowa z czarną i białą listą
 • Rozszerzenie maksymalnej obsługiwanej pamięci do 256 GB
 • Pełna obsługa dysków SSD jako pamięci podręcznej
 • Podwojenie liczby obsługiwanych procesorów z 24 do maksymalnie 48
 • 100 baz danych po 2 terabajty każda
 • Wyszukiwarka Bing zastępuje wyszukiwarkę FAST

Nieograniczone wykorzystanie i elastyczne licencjonowanie

Firmy mogą zakupić licencje dostępowe (CALs) na korzystanie z Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise. Są one opcjonalnie dostępne jako licencje użytkownika (user CAL) lub licencje urządzenia (device CAL) i umożliwiają w ten sposób elastyczne i oszczędne użytkowanie. Istnieje również możliwość dokupienia licencji na połączenie zewnętrzne. Użytkownicy zewnętrzni, tacy jak klienci czy dostawcy, również mają bezpośredni dostęp do Exchange, co upraszcza wiele procesów. Dodatkowo, korzystanie z Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise jest nieograniczone w czasie.

Kategorie: