Windows Server 2019 Datacenter

CHF899CHF2,499

Opis

Dlaczego Windows Server 2019 Datacenter

Wraz z edycją Datacenter systemu Windows Server 2019 firma programistyczna z Redmond wykorzystuje mocne strony systemu Windows Server 2016 i pomaga dużym firmom i organizacjom zbudować strukturę sieciową, która jest równie stabilna, co potężna. Nowa wersja zawiera liczne ulepszenia i ekskluzywne funkcje. Serwerowy system operacyjny oferuje korzyści w szczególności dla firm, które chcą kupić Windows Server 2019 Datacenter i wykorzystać go w “hybrydowym scenariuszu chmury”. Częścią całego pakietu jest, między innymi, ulepszone połączenie z Microsoft Azure poprzez wykorzystanie opartego na przeglądarce narzędzia “Project Honolulu”.

Więcej zabezpieczeń w systemie Windows Server 2019

Bezpieczeństwo jest nadal bardzo ważnym tematem w dziedzinie serwerów. Wraz z Windows Server 2019 Datacenter Edition, Microsoft po raz kolejny odpowiada na aktualne zagrożenia płynące z sieci WWW i w wielu miejscach udoskonala swój serwerowy system operacyjny. Szczególnie interesująca dla użytkowników jest tutaj współpraca z Windows Defender Advanced ThreatProtection. Ten mechanizm ochrony jest wyspecjalizowany w wykrywaniu zagrożeń bez plików sygnatur, dzięki czemu skutecznie chroni przed root kitami i atakami zero-day, które nie są wykrywane przez konwencjonalne skanery antywirusowe za pośrednictwem połączenia w chmurze. Uzupełnieniem tego jest prostsze i lepsze szyfrowanie, które obejmuje również ruch sieciowy i maszyny wirtualne (VM).

Ekspresowe aktualizacje i lepsza integracja z Microsoft Azure

Użytkownicy edycji Windows Server 2019 Datacenter będą mogli również skorzystać z ekspresowych aktualizacji Microsoftu, znanych już z desktopowego systemu operacyjnego Windows 10. Dużą zaletą jest to, że nowe aktualizacje Express Updates są znacznie mniejsze niż aktualizacje delta, które były wcześniej powszechne w systemie Windows Server. Aktualizacje ekspresowe, które działają podobnie jak kolejne kopie zapasowe danych, nie tylko przyspieszają pobieranie i instalację, ale także zmniejszają liczbę koniecznych restartów używanych serwerów.

Nowa wersja posiada również ściślejszą integrację z Microsoft Azure. To z kolei otwiera nowe możliwości dla użytkowników edycji Windows Server 2019 Datacenter, takie jak uproszczona synchronizacja plików, backup danych za pomocą Azure Backup czy zaludnianie serwerów plików za pomocą Azure Files z chmury. Oprócz podłączenia klastrów do Microsoft Azure, istnieje również możliwość tworzenia kopii zapasowych danych w chmurze za pomocą Storage Migration Assistant.

Nowością jest również ulepszona wirtualizacja serwerów Linux pod Windows Server 2019, a także ich ochrona za pomocą “shielded-virtual machines”, co wcześniej było możliwe tylko w przypadku serwerów Windows. Za pośrednictwem Windows Subsystem for Linux, dystrybucje Linuksa mogą być teraz również zintegrowane w ramach instalacji Windows z Windows Server 2019. Ma to tę zaletę, że serwery linuksowe mogą być teraz wygodnie zarządzane z serwerów Windows za pomocą poleceń linuksowych.

Elastyczne podejście do licencjonowania dla dużych organizacji

Firmy, które kupują Windows Server 2019 Datacenter, nadal korzystają z przemyślanej koncepcji licencjonowania, która punktuje najwyższą możliwą elastycznością. Podobnie jak standardowa edycja Windows Server 2019, edycja Datacenter jest również licencjonowana sprzętowo poprzez licencjonowanie rdzenia, w tym urządzeń dostępowych lub użytkowników dostępowych. Podobnie jak w przypadku poprzednika, nadal obowiązuje zasada “minimum 8 rdzeni” na procesor i “minimum 16 rdzeni” na serwer.

SKU: Brak danych Kategorie: