Licencje dostępowe Windows Server 2016 (CALs)

CHF119CHF649

Opis

Dlaczego Windows Server 2016 Access Licenses (CALs)?

Kupując wersję Windows Server 2016, otrzymujesz licencję serwerową, która uprawnia Cię do instalacji i użytkowania wspomnianego serwerowego systemu operacyjnego na Twoim urządzeniu. Aby podłączyć go do dodatkowych urządzeń, potrzebne są tzw. licencje Windows Server Device CALs (Client Access Licenses). Są to licencje na urządzenia, które uprawniają do dostępu do serwera i wszystkich znajdujących się na nim danych z licencjonowanych urządzeń.

Zweryfikuj poszczególne urządzenia za pomocą programu Windows Device CAL

Licencje na urządzenia ułatwiają organizacji określenie, które urządzenia mają dostęp do serwera. Indywidualne licencjonowanie pozwala na podłączenie dowolnej liczby urządzeń. Z tym pakietem otrzymujesz 5 Windows Server Device CALs, których możesz używać na dowolnym urządzeniu. W przeciwieństwie do User CALs, które są przypisane do konkretnego użytkownika i mogą być używane niezależnie od urządzenia, Device CALs są zawsze przypisane do konkretnego urządzenia.

Optymalne wspólne wykorzystanie zasobów

Usługa Device CALs jest szczególnie przydatna w organizacjach, w których wielu pracowników pracuje na tym samym urządzeniu. Dzięki usługom Windows Server Device CALs nie trzeba kupować dostępu dla każdego pracownika, lecz tylko dla każdego urządzenia. Struktura Twojej firmy będzie określać, czy ten rodzaj licencjonowania jest dla Ciebie odpowiedni. Wybierając odpowiednie CAL można pracować ekonomicznie i oszczędzać zasoby. Można również łączyć Device CALs i User CALs. Nie można ich jednak rozdzielać. CAL jest zawsze związany ze swoim przeznaczeniem.

Na przykład, należy użyć Windows Server Device CALs dla Windows Server Standard lub Windows Server Datacenter.

Każdy użytkownik serwera potrzebuje osobnego Windows User CAL

Licencje Windows Server User CALs (Client Access Licenses) pozwalają na połączenie w sieć poszczególnych użytkowników z systemem operacyjnym Windows Server. Aby udostępnić system operacyjny Windows Server jak największej liczbie użytkowników, potrzebne są odpowiednie usługi Microsoft Windows Server User CALs. Dla każdego użytkownika, który ma być podłączony do systemu serwerowego, należy zweryfikować oddzielną licencję dostępową. Następnie użytkownik ma pełny dostęp do wszystkich treści i usług systemu serwerowego, które zostały mu udostępnione przez administratora.

Łatwy dostęp dzięki indywidualnym danym dostępowym

W przeciwieństwie do Device CALs, zwanych również licencjami na urządzenia, User CALs dla Windows Server są zawsze związane z konkretnym użytkownikiem. Użytkownik ten otrzymuje indywidualne dane dostępu do serwera i może z nich korzystać na dowolnym stanowisku pracy. Kalkulacje CAL użytkownika nie są przypisane do konkretnego urządzenia. Są one zatem szczególnie przydatne, gdy pracownicy korzystają z kilku urządzeń, np. komputera stacjonarnego i laptopa. Każdy użytkownik ma pełny dostęp do serwera z dowolnego urządzenia za pośrednictwem swojego Microsoft Windows Server User CAL. Licencje użytkowników czynią pracę o wiele bardziej elastyczną i umożliwiają łatwy i szybki dostęp do odpowiednich danych.

Połącz wszystkich pracowników z serwerem w nieskomplikowany sposób

Liczba koniecznych do zakupu Microsoft Windows Server User CALs zależy od tego, ilu pracowników potrzebuje dostępu do serwera. W tym pakiecie znajduje się 5 sztuk User CALs. Pozwala to na dostęp do serwera dokładnie 5 użytkownikom. Możesz rozszerzyć liczbę CAL-ów użytkownika systemu Windows Server o tyle, ile chcesz, aby zapewnić wszystkim pracownikom dostęp do serwera. Dostosuj wymaganą ilość CAL-ów do swoich potrzeb i pracuj ekonomicznie oraz oszczędzaj zasoby. Uwaga: KAL użytkownika i KAL urządzenia mogą być łączone, ale nie dzielone. Są one zawsze związane z ich przeznaczeniem. Usługa Windows User CAL może być używana w systemach Windows Server Standard i Windows Server Datacenter.

Informacje o produkcie “Windows Server – 5 RDS CALs”

Usługi pulpitu zdalnego (RDS) systemu Microsoft Windows są następcą starych CAL-ów Terminal Server. RDS to scentralizowana platforma desktopów i aplikacji, która daje wiele możliwości dostarczania i zarządzania desktopami oraz łączenia pracowników zdalnych z technologiami wirtualizacji sesji i Virtual Desktop Infrastructure (VDI). Pozwala to zwiększyć sprawność biznesową i bezpieczeństwo danych dzięki scentralizowanemu rozwiązaniu desktopowemu, jednocześnie uwalniając dział IT od konieczności zarządzania desktopami i aplikacjami.

Funkcje usług pulpitu zdalnego (RDS)

  • Uproszczona administracja dzięki ujednoliconemu i skalowalnemu brokerowi połączeń dla desktopów sesyjnych oraz desktopów VDI.
  • Unified RD Web Access i funkcjonalność “RemoteApp and Desktop Connection” dla dostępu do VDI i desktopów sesyjnych.
  • Dzięki uprawnieniom i filtrowaniu RemoteApp użytkownicy widzą tylko te aplikacje, które są dla nich przeznaczone.
  • Bogate doświadczenie użytkownika zdalnego, które jest zbliżone do tego, do czego użytkownicy są przyzwyczajeni podczas dostępu do zasobów lokalnych.
  • Pełna obsługa wielu monitorów
  • Przekierowanie Windows Media Player
  • Transmisja i rejestracja dźwięku
  • Zwiększona akceleracja bitmap dla aplikacji 3D i bogatych treści multimedialnych, takich jak Silverlight i Flash.
  • Ulepszona kompatybilność aplikacji i zarządzanie serwerami hostującymi sesje zdalnego pulpitu, w tym App-V dla RDS.
  • Porównanie z Terminal Server CALs

Usługi Pulpitu Zdalnego są równoważne w funkcjonalności z CAL-ami Terminal Server. W przeciwieństwie do Terminal Server CALs, Remote Desktop Services zawierają już prawa do korzystania z Microsoft Application Virtualization for Terminal Services (App-V).

Licencjonowanie

RDS musi być licencjonowany dla każdego urządzenia, które ma dostęp do serwera Terminal. RDS, podobnie jak inne CAL od Microsoftu, są dla określonego użytkownika (User CAL) lub urządzenia (Device CAL).

SKU: Brak danych Kategorie: ,