AdwCleaner – Pobierz i wszystko, co musisz wiedzieć!

Nie tylko w Niemczech AdwCleaner od Malwarebytes należy do najpopularniejsze programy antywirusowe. Nazwa pochodzi od Adwarecleaner i dość dobrze opisuje funkcje, na których się skupia:

Co robi AdwCleaner?

Po pobraniu, oprogramowanie pomaga oczyścić komputer (a zwłaszcza przeglądarkę) z niechcianego złośliwego oprogramowania. Obejmuje to przede wszystkim oprogramowanie szpiegowskie i adware, które bombarduje użytkownika reklamami. Jednak podczas skanowania wykrywane są również zatłoczone paski narzędzi, niebezpieczne porywacze przeglądarki lub inne PUP (Potencjalnie Niepożądane Programy). Po kliknięciu przycisku Wyczyść wydajność komputera powinna ponownie wzrosnąć.

Ohne umständliche Installation kannst du nach dem Download direkt loslegen

Tutaj można znaleźć plik do pobrania!

Najlepiej jest pobrać program bezpośrednio ze strony producenta: AdwCleaner by Malwarebytes. W ten sposób zawsze otrzymasz najnowszą wersję. Po kliknięciu na Free Download pobierany jest plik o rozmiarze około 8 MB, który następnie wystarczy otworzyć. Potwierdzasz aktualną umowę licencyjną i jesteś gotowy do pracy.

Tło: Jak złośliwe oprogramowanie dostaje się na Twój komputer?

Jeśli szukasz freeware w Internecie, szybko natkniesz się na mnóstwo produktów, które oferują kompleksowe funkcje całkowicie za darmo. Taki model nie może być opłacalny dla deweloperów – i zazwyczaj nie jest. Dlatego programy te często pomagają sobie reklamami. Nierzucające się w oczy banery lub rzadko wyskakujące okienka są w porządku dla wielu użytkowników, ponieważ pozwalają im zaoszczędzić na cenie zakupu.

Jednak staje się to krytyczne, gdy aplikacje innych firm są reklamowane podczas instalacji. Często są one dodawane jednocześnie lub można je dezaktywować tylko w ukrytych podmenu (słynny już ustawiony znacznik wyboru). Nawet z Windows 10 nadal zdarza się to dość często. Wiadomo, że użytkownicy końcowi tylko w wyjątkowych przypadkach uważnie studiują każdy punkt kreatora instalacji lub nawet czytają warunki użytkowania. Ponieważ nawet tam, pobieranie dalszego oprogramowania jest często ukryte.

Brzmi to bardzo podstępnie i niebezpiecznie. Nawet wiele skanerów złośliwego oprogramowania nie jest wolnych od tego typu taktyki, której zakresu nie da się nie zauważyć. Nagle pojawia się coś Segurazo Antivirus na Twoim komputerze, którego możesz się pozbyć tylko z wielkim trudem.

Adware, möglicherweise unerwünschte Programme sowie vorinstallierte Software entlarven

Wyraźne zalety – Jak dobry jest AdwCleaner?

To właśnie tutaj AdwCleaner od Malwarebytes błyszczy. Program pokazuje, jak usunąć złośliwe oprogramowanie i oczyścić komputer w zaledwie kilku krokach. Ponadto, nie ma żadnych ukrytych kosztów po pobraniu. Jest to więc naprawdę darmowe oprogramowanie, które nie wymaga instalacji żadnych innych produktów.

Z tego powodu mile widziane są darowizny dla deweloperów. Możesz też kupić oprogramowanie antywirusowe od Malwarebytes, ale wiąże się to z rocznym abonamentem. Taniej jest zainwestować w jednorazową licencję, np. na Norton AntiVirus Plus lub Avast Internet Security.

Ponieważ skaner taki jak AdwCleaner ma pewną wadę: oprogramowanie nie posiada ochrony w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że w obliczu możliwych zagrożeń można działać jedynie reaktywnie. AdwCleaner powinien być zatem postrzegany jako dodatek, który uzupełnia istniejącą ofertę, a tym samym zapewnia większe bezpieczeństwo.

Der AdwCleaner zeichnet sich durch Schnelligkeit aus

Zakres funkcji i zastosowań

Struktura AdwCleaner jest bardzo prosta. Po pobraniu, klikając na plik od razu otwiera się pulpit, gdzie można rozpocząć skanowanie. Jeśli zastanawiasz się, jak długo trwa AdwCleaner – nie martw się! Nawet skanowanie kilku tysięcy plików i dokumentów trwa zazwyczaj kilka sekund.

Następnie otrzymasz poręczny przegląd wyników, podzielonych na różne grupy, takie jak usługi, foldery czy skróty.

Na tej liście można chronić poszczególne elementy przed usunięciem. W końcu niektóre paski narzędzi mogą być rzeczywiście potrzebne. Kliknięcie na Pokaż plik dziennika skanowania spowoduje również skompilowanie szczegółowego dokumentu tekstowego zawierającego wszystkie informacje o systemie. Aby czytać ten format TXT, nie musisz nawet posiadać Microsoft Office.

So sieht es aus, wenn keine Schädlinge erkannt wurden

Po wstępnym skanowaniu można rozpocząć proces czyszczenia. W tym kroku zostaną usunięte wszystkie elementy, których wcześniej nie wykluczyłeś, więc postępuj ostrożnie. Jednocześnie należy pamiętać, że AdwCleaner będzie restartować komputer po czyszczeniu ! Dlatego należy zamknąć wszystkie inne aplikacje i zapisać wszystkie otwarte dokumenty.

Ustawienia zaawansowane

Wiele funkcji można jeszcze dokładniej określić w programie po lewej stronie w zakładce Ustawienia . W aplikacji można na przykład zdecydować, jakie działania są wykonywane podczas naprawy podstawowej lub czy wyświetlany jest dziennik debugowania. Dalsze wyjątki można określić w pozycji Wykluczenia.

Jeśli pojęcia takie jak klucze IFEO czy pliki prefetch nie mają dla Ciebie znaczenia, możesz spokojnie użyć ustawień domyślnych.

Hier siehst du die Standard-Einstellungen des AdwCleaners

AdwCleaner działa na najnowszych systemach operacyjnych Windows, jak również pod Windows 7.

Ponieważ po pobraniu nie jest wymagana rozległa instalacja, program istnieje również w wersji przenośnej. Wystarczy zamontować dysk wymienny, podłączyć go do obcego urządzenia i korzystać z AdwCleaner ze wszystkimi jego funkcjami. Bardzo praktyczny do czyszczenia różnych komputerów z szkodliwych programów i zwiększenia wydajności.