Błąd: “Nielicencjonowany produkt” w programie Office. – Co robić?

Chcesz uruchomić swój Office 2019 Standard jak zwykle, może pilnie potrzebujesz zrobić coś w Wordzie lub Excelu, ale zaraz po otwarciu oprogramowania u góry ekranu pojawia się komunikat o błędzie “Nielicencjonowany produkt”. Nie ignoruj tej wiadomości! W przeciwnym razie po krótkim czasie utracisz podstawowe funkcje.

Konsekwencje korzystania z nielicencjonowanego produktu w pakiecie Microsoft Office

Nielicencjonowany produkt Office jest automatycznie stawiany przez Microsoft na równi z wersjami próbnymi (testowymi), które służą do testowania jakości. W przypadku Office 365 otrzymujesz pełny zakres programu na 30 dni, natomiast licencje jednorazowe, takie jak Office 2019 Home & Student, skracają ten okres do zaledwie 5 dni. Z drugiej strony, w przypadku licencji jednorazowych nie trzeba się zapisywać na subskrypcję, a po aktywacji uzyskuje się dostęp do wszystkich aktualizacji, co może zaoszczędzić trochę pieniędzy – więcej informacji w naszym FAQ.

Jeśli nie podejmiesz żadnych działań, gdy Office wyświetli błąd “Nielicencjonowany produkt”, Microsoft wyłączy większość funkcji, z którymi musisz pracować po kilkudniowym okresie karencji. Wszystkie szablony formatowania, jak również inne polecenia przycisków są wyszarzone i nie można edytować tekstów lub tabel ani tworzyć nowych plików. Możliwe pozostaje tylko czyste wyświetlanie lub drukowanie dokumentów, arkuszy roboczych lub wiadomości e-mail.


Produkt nielicencjonowany: rozwiązywanie problemów krok po kroku

Komunikat “Nielicencjonowany produkt” w przypadku Office 365 lub Office 2016/2019 zazwyczaj oznacza problem z aktywacją oprogramowania. System Windows oferuje kilka narzędzi do naprawy błędu, które omówimy poniżej:

 1. Trudności w instalacji. Najlepiej jest postępować zgodnie z pomocą instalacyjną dla danej wersji pakietu Office. Jednocześnie sprawdź, czy przypadkiem nie zainstalowałeś różnych kopii oprogramowania i usuń z panelu Programy te,
  które nie są Ci potrzebne
  .
 2. Zaloguj się poprawnie. Podczas tworzenia konta Microsoft mógł zostać użyty służbowy adres e-mail lub Office może korzystać ze starego konta. Sprawdź te informacje.
 3. Wygaśnięcie Twojej wersji. Jeśli korzystasz z programów Word, Excel i Outlook za pośrednictwem usługi Office 365, nielicencjonowany produkt może wskazywać na nieaktywną subskrypcję, którą należy odnowić. Dzięki naszym jednorazowym licencjom Office to się nie przytrafi.

Inne sposoby aktywacji produktu nielicencjonowanego

Kompleksowa alternatywa jest oferowana bezpośrednio przez Microsoft: Wystarczy pobrać Kreator wsparcia i odzyskiwania z oficjalnej strony i postępować zgodnie z instrukcjami. Po krótkim skanowaniu, program natychmiast zaproponuje rozwiązania, jak aktywować “Nielicencjonowany produkt”, między innymi.

Jeśli nawet to narzędzie nie pomoże, można jeszcze spróbować następujących środków:

 • Uruchom Office jako administrator
 • Poprawdatę i godzinę w systemie Windows
 • Usuwanieproblemów z połączeniem (np. z zaporą sieciową, oprogramowaniem antywirusowym lub ustawieniami proxy)
 • Zaktualizuj wersję pakietu Office

Jeśli wszystkie te kroki nie pomogą Ci w aktywacji, skontaktuj się z naszym zespołem pomocy technicznej przez e-mail. Chętnie Ci pomożemy.