Komunikat błędu systemu Windows 10: “Ustawienia Twojego komputera nie są jeszcze obsługiwane w tej wersji systemu Windows 10.”

Z bieżącą majową aktualizacją Microsoft chciał Windows 10 w końcu chciał uaktualnić do wersji 2004. Irytujące: Podczas gdy duża część użytkowników mogła rozpocząć aktualizację bez żadnych problemów i bez komunikatów o błędach , dla wielu dostawa była znacznie opóźniona. Jeszcze inni wciąż walczą o najnowszą wersję. Jeśli masz konkretny kod błędu, zapraszamy do zapoznania się z naszym blogiem. Jeden z postów dotyczy czegoś takiego jak najczęstsze problemy z aktualizacją w szczegółach.

Z drugiej strony, czy jesteś jednym z tych nieszczęśników, którzy otrzymują komunikat o błędzie “Ustawienia Twojego komputera nie są jeszcze obsługiwane w tej wersji systemu Windows 10.” ? Wspólnie postaramy się rzucić nieco światła na tę kwestię.

Stoppt das Update, siehst du folgende Fehlermeldung
Źródło: Forum Windows 10

Tło komunikatu o błędzie

Komunikat o błędzie zazwyczaj wygląda tak jak na zrzucie ekranu. Pojawia się komunikat “Unable to upgrade to Windows 10 for this PC” (Nie można uaktualnić do systemu Windows 10 na tym komputerze). Nie ma dalszej pomocy, z wyjątkiem informacji, że może to być problem ze sprzętem lub ustawieniami komputera. Microsoft najwyraźniej wciąż pracuje nad usunięciem tego błędu.

Doświadczenie pokazuje, że szczególnie Windows 10 Home wersja 1903 lub 1909 jest dotknięta tym błędem – rzadziej również Windows 10 Pro. “Ustawienia Twojego komputera nie są jeszcze obsługiwane w tej wersji systemu Windows 10” Za tym kryje się sprawdzona w praktyce procedura zapobiegania niekompatybilnym elementom systemu operacyjnego dla własnego bezpieczeństwa . Tyle tylko, że w rezultacie Windows Update jest całkowicie uniemożliwiony.

PC-Probleme sorgen regelmässig für grossen Frust
Źródło: Tim Gouw na Pixabay

Możliwe poprawki przed aktualizacją

Poczekamy i zobaczymy – przynajmniej o to prosi teraz Microsoft. Nowa wersja aktualizacji powinna pojawić się tak szybko, jak to możliwe, aby naprawić ten komunikat o błędzie. Jeśli nie chcesz siedzieć bezczynnie, możesz podjąć następujące środki, które już pomogły niektórym użytkownikom:

  • Zaktualizuj wszystkie sterowniki sprzętu i spróbuj ponownie.
  • Sprawdź, czy izolacja rdzenia jest domyślnie wyłączona. Można go znaleźć w Ustawieniach (klawisz logo Windows + I), Aktualizacje i zabezpieczenia, Zabezpieczenia systemu Windows pod Zabezpieczenia urządzenia. Jeśli klucz Windows nie działa, możemy ten przewodnik polecam.
  • Przed rozpoczęciem procesu aktualizacji należy wyłączyć dostęp do Internetu.

Jak już widać, nawet eksperci są nadal połowów w ciemności, jeśli chodzi o rozwiązanie tego komunikatu o błędzie jest zaniepokojony. Nawet przywrócenie lub starsze Zainstaluj ponownie stronę starszej wersji systemu Windows nie pomaga, a jedynie kosztuje dodatkowy czas.

My oczywiście natychmiast zgłosimy się z aktualizacją, jeśli Microsoft w końcu zajmie stanowisko. Do tej pory jednak komunikat o błędzie pozostaje prawie tak samo irytujący jak słynny Aktywacja znaku wodnego.