Utwórz szablon listu Word – w kilku krokach!

Układ graficzny tworzy list. Profesjonalnie wyrównana strona zgodna z DIN 5008 już w nagłówku listu pokazuje na pierwszy rzut oka wszystkie ważne dane. Adres nadawcy, adres odbiorcy i inne przypisy powinny być zgodne ze zwykłymi wytycznymi. Obejmuje to rodzaj lub rozmiar czcionki oraz prawidłową liczbę akapitów.

Aby nie musieć żmudnie formatować tego wszystkiego ręcznie, dlaczego nie zlecić stworzenia gotowego szablonu listu w programie Word. W ramach Office 2019 Standard najnowsza wersja programu Word zawiera mnóstwo szablonów listów wszelkiego rodzaju. Od zabawnych zaproszeń na imprezę w jaskrawych kolorach po klasycznie neutralne listy biznesowe – jest tu każdy wzór, jaki można sobie wyobrazić.

Für alle Anlässe die Word Briefvorlage nutzen
Źródło: John-Mark Smith z Pexels

Pokażemy Ci, jak stworzyć jeden z tych szablonów listów w Wordzie za pomocą kilku kliknięć. Aby to zrobić, należy najpierw otworzyć program Word 2019 lub dowolny inny Plik DOCX. Po tym, znajdziesz tutaj odpowiedni szablon listu Word:

Jak utworzyć szablon listu w programie Word?

Jeśli ponownie uruchomisz Word 2019 lub wybierzesz zakładkę Nowy z menu Plik, program zaprezentuje Ci niezliczone arkusze stylów. Po kliknięciu na hasło Listy, można obecnie zobaczyć 90 różnych formatów listów, które można utworzyć za pomocą jednego kliknięcia myszy.

Wie du eine Word Briefvorlage erstellen kannst

Szablony listów Word w szczegółach

Wszystkie te projekty są udostępniane wyłącznie przez firmę Microsoft. Pomiędzy wieloma prostymi projektami do użytku osobistego, można odkryć kilka złożonych układów stron dostosowanych do konkretnych dziedzin biznesu . Przykładem może być dostępny w programie Word szablon listu “Służba zdrowia”, za pomocą którego można bezpośrednio dotrzeć do odpowiedniej osoby kontaktowej. Jeśli natomiast potrzebujesz tekstu w języku angielskim, możesz po prostu użyć polecenia Zmiana języka programu Word.

Centralne elementy, które musi posiadać każda litera są reprezentowane przez placeholders. Informacje w nawiasach kwadratowych należy zawsze zastąpić własnymi danymi. W ten sposób Twój list będzie nie tylko wyglądał profesjonalnie, ale również będzie miał odpowiednią treść. Sprawdź również otwarte pola w obrębie grafiki. Wartości takie jak linia adresowa 1 i 2 są już dostosowane do danej sytuacji.

Word Briefvorlage bei Vertragsende einer Versicherung

Chcesz stworzyć specjalny szablon listu w Wordzie i nie znalazłeś go na liście programu? Następnie odwiedź oficjalna strona Microsoftu aby uzyskać więcej układów premium. Daj się ponieść swojej kreatywności!

Word 2019 jako część pakietu Microsoft Office Suite jest już dostępny do kupienia w naszym sklepie na keyportal.pl zakup. Wraz z zakupem otrzymują Państwo pełną funkcjonalność oprogramowania w niskiej cenie. Ponieważ w przeciwieństwie do Office 365, nie będziesz musiał płacić miesięcznej subskrypcji. Word 2019 jest częścią jednorazowej licencji – wszystkie główne aktualizacje z Twoim ulubionym szablonem listów Word już zawarte.

Spróbuj już dziś Office 2019 dla komputerów Mac lub Windows i wypróbować najnowsze funkcje.