Edytuj PDF – Pokażemy jak!

Format Portable Document Format, w skrócie PDF, ma wiele zalet, gdy treść musi być przedstawiona w sposób prosty i przejrzysty w porównaniu z innymi mają zostać przedstawione. Dokumenty wyglądają tak samo na każdym znanym System operacyjny i wymagają jedynie niewielkiej ilości miejsca do przechowywania danych.

Jednakże, jeśli chcesz edytować PDF, wiele programów freeware szybko osiąga swoje granice. Dlatego pokażemy Ci, jak możesz edytować tekst również za pomocą czytnika PDF, jakie darmowe oprogramowanie jest warte uwagi i na jakich stronach możesz edytować PDF online.

1. Variant: Rozwiązania programowe – Nasze rekomendacje!

Edytuj PDF za pomocą klasycznej wersji Adobe

Jako część rodziny produktów Adobe Acrobat, którego firma macierzysta spopularyzowała format PDF wiele lat temu, Reader PDF firmy Adobe posiada bogactwo funkcji, które są stale rozwijane: Zmieniaj formatowanie, dodawaj lub usuwaj obrazy, dodawaj podpisy cyfrowe i edytuj cały plik PDF – na komputerze, tablecie lub online w przeglądarce.

Dodatkowo do oprogramowania należą m.in Office 2019 Standard na wielu komputerach do podstawowego wyposażenia. Haczykiem jest tutaj cena, ponieważ w przeciwieństwie do innych rozwiązań, nie można edytować PDF za darmo z Adobe Acrobat Pro DC. Program może być jednak używany przez 7 dni wypróbuj go za darmo.

Den Umfang des Adobe Readers nutzen und PDF editieren

Edytuj PDF za darmo dzięki PDFCreator

Pierwotnie opracowany jako sterownik drukarki, skupia się na PDFCreator nadal koncentruje się na konwersji plików PDF, łączeniu ich zawartości lub ich edycji. Darmowy program pozwala na przykład na dodanie podpisów lub znaków wodnych i przygotowanie dokumentu do wysłania Outlook przygotować dokument.

Alternatywnie, można również użyć PDF24 Creator który ma podobny zakres. Z tym oprogramowaniem można edytować PDF za darmo i chronić hasłem wszystkie zmiany po tym, tak, że dane zawsze pozostają bezpieczne. Po prostu wypróbuj oba narzędzia i zdecyduj sam.

Kostenlos PDF editieren mit Freeware-Programmen

2. Wariant: Edytuj PDF online – bezpośrednio w przeglądarce!

W ogromie Internetu można znaleźć niezliczoną ilość opcji edycji PDF. Jako przykład wykorzystujemy stronę Smallpdfktóry istnieje od lat i w którym można edytować PDF online (nawet bez zakładania konta).

Prześlij swoje dokumenty i edytuj je, dodając dodatkowy tekst lub rysunki, lub na przykład połącz różne pliki obrazów w jeden plik PDF. Nie musisz instalować żadnego programu, a z pełnego zakresu możesz korzystać z każdego urządzenia, które ma dostęp do Internetu.

Ein Beispiel unter vielen, um PDF kostenlos zu editieren

3. Wariant: Korzystaj z funkcji pakietu Office 2019!

Szczególnie w przypadku plików PDF, które zawierają głównie tekst, nawet przy użyciu oprogramowania od Office 2016 Standard możesz łatwo otworzyć plik w programie Word i tam edytować swój plik PDF. Nie musisz więc uciekać się do rozwiązań innych firm, lecz edytować dokument bezpośrednio z poziomu systemu Windows.

Jeśli czytnik PDF jest ustawiony jako domyślna aplikacja do przeglądania, wykonaj następujące czynności:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pliku PDF.
  2. Wybierz pozycję Inna aplikacja przez Otwórz za pomocą.
  3. Wyszukaj słowo na liście (More Apps).
  4. Edytuj PDF, a następnie wybierz Plik: Zapisz jako: .pdf.

W ten sposób możesz edytować PDF tak jak chcesz.

PDF editieren durch Word 2019

Ten trik działa ze wszystkimi nowoczesnymi wersjami Office, które można znaleźć jako licencję bez subskrypcji Office 365 w nasz sklep bez subskrypcji Office 365. Tutaj uwzględnione są wszystkie aktualizacje. Otrzymujesz więc pełen zakres funkcji do edycji plików PDF za znacznie niższą cenę.