WinRAR – Pobierz i wszystko co musisz wiedzieć!

Mało który program jest tak ściśle związany z funkcją, jak WinRAR z pakowaniem i rozpakowywaniem pod Windows. Od 1995 roku aplikacja istnieje już na rynku – początkowo tylko za pośrednictwem nośników danych, aż do momentu, gdy pojawił się WinRAR do pobrania. W międzyczasie możesz uzyskać wszystkie funkcje dla systemów Linux lub Mac OS.

Jak działa WinRAR?

WinRAR jest oprogramowaniem do kompresji danych lub, prościej, programem do pakowania, który obsługuje wiele różnych formatów danych. Specjalnie opracowany format RAR okazał się szczególnie popularny i od dawna jest standardem w branży. Jednak z biegiem lat, interfejs i oferuje znacznie więcej niż proste kompresji i dekompresji.

So sieht WinRAR in der aktuellen Version 5.91 auf Deutsch aus

Na przykład, po pobraniu WinRAR, można odczytać pliki ISO, które Instalacja z systemu Windows potrzebne. Jakie archiwa można otwierać, dowiesz się w dalszej części.

Obsługiwane formaty

Natychmiast po pobraniu WinRAR, setup zapyta Cię o rozszerzenia plików, które mają być dołączone. Obejmuje to formaty RAR, ZIP, 7Z, ARJ, BZ2, CAB, GZ, ISO, JAR, LZ, LZH, TAR, UUE, XZ, Z, ZIPX i 001. Jeśli więc w przyszłości otrzymasz pocztę ze skompresowanymi obrazami, archiwum WinRAR uruchomi się automatycznie. Dodatkowo funkcja ta może być wyświetlana w Eksploratorze Windows oraz w odpowiednich menu kontekstowych.

Das ist die Standardauswahl nach dem WinRAR Download

Jak utworzyć archiwum za pomocą programu WinRAR?

W celu Windows 10 otwierasz WinRAR lub wybierasz pliki. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy powinieneś zobaczyć cztery nowe opcje z kolorową ikoną:

  • Dodaj do archiwum..
  • Dodaj do “NAME.rar
  • Zapakuj i wyślij jako e-mail..
  • Dodaj do “NAME.rar” i wyślij jako e-mail

Następnie masz do dyspozycji szeroki wachlarz zaawansowanych możliwości personalizacji, które firma stale rozwija:

Es kann sich lohnen, sich ein wenig in WinRAR einzuarbeiten

Liczne parametry programu WinRAR

Po ustawieniu podstawowych rzeczy, takich jak nazwa archiwum lub żądany format, możesz zapoznać się z pozostałymi opcjami. Można na przykład ustawić, aby oryginalne dokumenty były usuwane po zakończeniu procesu archiwizacji . Możesz też użyć zintegrowanej funkcji do ostatecznego usunięcia folderów systemu Windows może być chroniony hasłem.

Doświadczeni użytkownicy mogą również bardziej szczegółowo określić metodę kompresji, a nawet zdefiniować maksymalny rozmiar. Jeśli zostanie on przekroczony, WinRAR automatycznie podzieli wszystkie pliki na różne archiwa. Jeśli ktoś, kto nie ma oprogramowania, chce wyodrębnić zawartość, można po prostu utworzyć samorozpakowujące się archiwum.

W zasadzie wystarczy użyć domyślnych wartości , które są ustawione po pobraniu WinRARa. Wszystko inne można znaleźć w dołączonych plikach tekstowych.

Detaillierte Informationen liefert dir das Programm selbst

WinRAR Download – Która wersja jest mi potrzebna?

Na Strona producenta dostępne są różne wersje. Najpierw należy ustawić język – niemiecki lub angielski – i sprawdzić system operacyjny. Oprócz systemu Windows, można również znaleźć WinRAR do pobrania dla systemów Linux, FreeBSD i Mac OS.

Mając wybór pomiędzy 32- i 64-bitowe po prostu wybierz wariant, który odpowiada Twojemu systemowi operacyjnemu. To co masz, możesz znaleźć w ustawieniach poprzez klawisz logo Windows + I. Tam wybierasz najpierw System, a następnie Info. Zgodnie ze specyfikacją urządzenia , zarówno Windows 10 Home jak również Windows 10 Pro typ systemu znajduje się na liście.

Należy pamiętać, że z darmowej wersji WinRAR można korzystać tylko przez 40 dni. Po tym okresie firma oferuje różne licencje, na przykład dla użytkowników prywatnych lub komercyjnych, resellerów, a także instytucji edukacyjnych. Duży plus: Jak większość licencji od keyportal również WinRAR kosztuje tylko raz. Masz dostęp do pełnego zakresu funkcji bez konieczności płacenia miesięcznych abonamentów.