Windows 10 Home czy Windows 10 Pro – czego potrzebujesz?

Zastanawiasz się nad zakupem nowego komputera? Czy masz już wszystkie komponenty sprzętowe razem, czy wybrałeś już gotową konstrukcję? System operacyjnyktóry odpowiada Twoim potrzebom.

Zalety systemu Windows 10 Pro w skrócie

 • Szyfrowanie za pomocą BitLocker
 • Rozszerzona ochrona dzięki funkcji WIP (Windows Information Protection)
 • MDM (Mobile Device Management) dla lepszego zarządzania
 • Dowolne połączenie z pulpitem zdalnym
 • Odblokowanie klienta Hyper-V
 • Zasady grupy i przydzielony dostęp
 • Microsoft Store dla przedsiębiorstw
 • Posiadanie aktualizacji systemu Windows
 • Dodatkowe funkcje dla struktur firmowych

W zakresie systemu Windows 10 nie ma zbyt wielu powodów do narzekań. Microsoft przez lata obronił swoją pozycję lidera na rynku – w samych Niemczech prawie 80% wszystkich komputerów korzysta z systemu Windows oficjalne statystyki według prawie 80% wszystkich komputerów korzysta z systemu Windows – i dodał wiele praktycznych funkcji. A Uaktualnienie do systemu Windows 10 dlatego prawie zawsze okazuje się przydatny.

Ale którą wersję ostatecznie wybrać? Jeśli studia masz już za sobą i nie zaliczasz się do grona średnich firm, to zapomnij o Edukacji lub Warianty dla przedsiębiorstw w tym momencie. I nie dajcie się zwieść systemowi Windows 10 S, który jest dostępny tylko dla tabletów. Prawdziwy wybór jest zazwyczaj pomiędzy Windows 10 Home i Windows 10 Pro.

Ob Desktop-PC oder Laptop, Windows 10 lohnt sich

Jaka jest różnica między systemami Windows 10 Home i Windows 10 Pro?

W bezpośrednim porównaniu, Windows 10 Pro oferuje nieco bardziej zaawansowane ustawienia sieciowe w porównaniu do wersji Home. Ponadto użytkownicy Pro(fesjonalni) uzyskują dostęp do różnych funkcji przeznaczonych do użytku w przedsiębiorstwach. Jak sama nazwa wskazuje, Windows 10 Home najlepiej nadaje się do użytku prywatnego.

Jakie są zalety systemu Windows 10 Pro w szczegółach?

Podstawowe funkcje, takie jak wirtualna asystentka Cortana czy system zabezpieczeń Windows Hello, są zawarte w każdej z dwóch opcji. System Windows 10 Pro stanowi raczej uzupełnienie systemu Windows 10 Home – dodaje następujące funkcje:

 • Szyfrowanie BitLocker: w przypadku zgubienia lub zgubienia urządzenia automatycznie uruchamia się tryb blokady, uniemożliwiając dostęp osobom nieupoważnionym.
 • Zaawansowana ochrona dzięki WIP (Windows Information Protection): Utrata danych może być poważnym problemem, zwłaszcza jeśli używasz komputera do pracy. Tutaj WIP zapobiega wielu problemom.
 • MDM (Mobile Device Management) dla lepszego zarządzania: W porównaniu do wszystkich poprzednich procesów, teraz możesz robić rzeczy po swojemu z pomocą chmury.
 • Dowolne połączenie z pulpitem zdalnym: Bez konieczności korzystania z oprogramowania innych firm, system Windows 10 Pro umożliwia nieograniczone połączenie z komputerem, niezależnie od jego lokalizacji.
 • Odblokowanie klienta Hyper-V: Technika ta pozwala doświadczonym użytkownikom na wirtualizację Serwery i w ten sposób sterować kilkoma autonomicznie działającymi maszynami.
 • Group Policy i Assigned Access: Możliwość kontroli lub segregacji poszczególnych użytkowników lub tożsamości jest znacznie bardziej widoczna.
 • Sklep Microsoft Store dla przedsiębiorstw: miejsce, w którym znajdziesz wszystkie swoje aplikacje i funkcje. Alternatywnie, w kilku krokach, można skonfigurować urządzenie w trybie kiosku, w którym w danym momencie działa tylko jeden program.
 • Posiadanie aktualizacji systemu Windows: W systemie Windows 10 Home wszystkie aktualizacje systemu są obowiązkowe i można je jedynie opóźnić. Wersja Pro, z drugiej strony, pozwala Ci swobodnie decydować, które aktualizacje chcesz zrobić.
 • Dodatkowe funkcje dla struktur korporacyjnych: Na przykład roaming stanów korporacyjnych z Azure oraz Active Directory jest obsługiwany dla firm posiadających odpowiednie uprawnienia.
Erhalte erweiterte Angebote mit Windows 10 Pro

Czy cena Windows 10 Pro jest tego warta?

Już na starcie nawet Windows 10 Home jest tańszy, niż mogłoby się wydawać, a Windows 10 Pro kosztuje niewiele więcej. Wystarczy zajrzeć do naszego sklepu – Windows 10 Home w przeciwieństwie do Windows 10 Pro. Są to licencje jednorazowe i gwarantujemy ich bezpieczeństwo . Wszystkie ważne aktualizacje są oczywiście wliczone w cenę.

Przyjrzyj się więc uważnie powyższej liście cech. Jeśli chcesz korzystać z któregokolwiek z nich, powinieneś zdecydowanie przejść na wersję Pro. Po krótkim czasie, Remote Desktop Connection zwróci się, jeśli można obejść się bez płatnego TeamViewera.