Windows 10 reaktywować klasyczne menu start – widok jak w Windows 7!

Od połowy 2015 r Windows 10 teraz już oficjalnie dostępny na rynku, a mimo to nowe menu Start pozostaje cierniem w oku wielu osób. Widok to na pewno kwestia gustu. Jednak mimo wszystko pod Windows 7 było znacznie mniej skarg. Od katastrofy dachówki pod Windows 8 lepiej milczmy w tym momencie. Wreszcie, nawet sam Microsoft wycofał się. Musi więc istnieć sposób na reaktywację klasycznego menu Start w Windows 10.

Tak, istnieje wiele opcji, ale żadna z nich nie pochodzi z samego systemu Windows. Jak pokażemy w dalszej części, powrót do starego widoku jest możliwy tylko przy pomocy dodatkowego oprogramowania. Ale i wtedy mamy wybór: reaktywować klasyczne menu Start lub przejść do popularnego wariantu Windows 7.

Klassisches Startmenü nicht nur für alte Maschinen geeignet!
Źródło: Pixabay by Pexels

Reaktywacja klasycznego menu start w Windows 10: Liczne rozwiązania

Na odpowiednich portalach można znaleźć wiele programów, które pozwalają zmienić wygląd menu Start Menu startowe X jest jednym z najbardziej popularnych, a nawet Start10jeśli nie musi to być koniecznie freeware. Jeśli jednak chcesz smukłą aplikację, za pomocą której możesz reaktywować klasyczne menu Start pod Windows 10, radzimy skorzystać z Skorupa otwarta. Już łatwiej nie wrócisz do starego widoku!

Open Shell na początku był znany jako Classic She ll. Kiedy ówczesny deweloper przestał pracować nad projektem, oprogramowanie zostało przeniesione na open source. Tak więc aktualizacje pojawiają się regularnie, a ostatnie błędy są pilnie naprawiane. W obecnej wersji oprogramowanie aktualizuje się również samo – jeśli tylko użytkownik sobie tego życzy. Integracja Microsoft Office działa płynnie, tak jak Windows 7.

Du möchtest auch in Windows 10 dieses klassische Startmenü nutzen?

Otwarta powłoka w użyciu: 3 różne style

Strona podana powyżej prowadzi bezpośrednio do pobrania Open Shell. Przekonaj się o pozytywnych opiniach społeczności. Po instalacji, ustawienia programu zostaną otwarte (patrz zrzut ekranu poniżej). Obecnie masz wybór pomiędzy trzema stylami, jeśli chcesz reaktywować klasyczne menu start. Jeden z nich jest bardzo prosty jak poprzednio, drugi ma rozszerzony dostęp i znany widok Windows 7. W zależności od wyboru, zmiany powinny zostać zastosowane natychmiast. Jeśli jesteś zadowolony, możesz zamknąć Open Shell i zapomnieć o nim na razie. Alternatywą jest zakładka do personalizacji menu, gdzie można się wyładować.

Ganz klassisch oder doch lieber Windows 7?

Teraz jesteś już na dobrej drodze do szybkiej i wydajnej pracy z systemem Windows 10 w przyszłości. Wiele problemów, takich jak uszkodzone menu Start możesz spokojnie zignorować. Bo niestety, ostatnio zbyt często zdarza się, że Start i Cortana nie działają. Więc lepiej niech reaktywować klasyczne menu Start i cieszyć się starym widokiem Windows 7.