Windows 10 Update – odinstaluj, cofnij lub usuń!

Zasadniczo, aktualizacje, które Microsoft dostarcza użytkownikom Windows 10 stanowią wzorcową usługę. Błędy są usuwane, a nowe funkcje dodawane regularnie i przede wszystkim bez dodatkowych kosztów dla użytkownika końcowego. Jednak ze względu na różne czynniki wpływające na przebieg procesu, od czasu do czasu podczas wdrażania pojawiają się irytujące błędy. Jeśli chcesz odinstalować aktualizację systemu Windows 10 w tym przypadku, z przyjemnością Ci pomożemy.

Uwaga: Krok dezinstalacji powoduje cofnięcie aktualizacji lub usunięcie związanych z nią zmian. Jeśli jednak pojawią się poważne problemy, należy nie tylko zwalczać objawy, ale jak najlepiej wyeliminować wszystkie przyczyny. W tym celu mamy dla Ciebie szczegółowy artykuł, który szczegółowo wyjaśnia procedurę, którą należy wykonać, jeśli Twój Aktualizacja systemu Windows 10 zawiera błędy był.

Problemfälle beseitigen und Anpassungen rückgängig machen
Źródło: Armin Rimoldi z Pexels

To powiedziawszy, odinstalowanie aktualizacji systemu Windows 10 może również ogromnie pomóc. Często błąd jest mianowicie w instalacji, więc najlepiej cofnąć. Mamy dla Ciebie poradnik:

Jak mogę odinstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 10?

Poszczególne kroki prowadzące do całkowitego usunięcia danych są w rzeczywistości dość proste. Wystarczy postępować zgodnie z naszymi instrukcjami i w krótkim czasie można cofnąć aktualizację systemu Windows. Ponieważ z najnowszymi wersjami systemu Windows są w wielu przypadkach Naprawy bez ponownego montażu możliwe.

  1. Przejdź do ustawień systemu Windows 10, do których najszybciej dostaniesz się za pomocą skrótu klawisz logo Windows + I lub naciskając ikonę koła zębatego w menu Start. Być może najpierw trzeba będzie zmienić ustawienia Aktywuj klucz Windows.
  2. Z listy wybierz najpierw opcję Aktualizacja i zabezpieczenia.
  3. Teraz powinieneś być już w zakładce Windows Update. Tutaj poszukaj przycisku Pokaż historię aktualizacji i kliknij go.
  4. Zostanie otwarty przegląd wszystkich zainstalowanych aktualizacji funkcji, jakości, definicji i sterowników. Na samym początku znajduje się link Uninstall Updates.
  5. Teraz zobaczysz szczegółowy widok swoich aktualizacji w nowym oknie. Wybierz wpis, który chcesz usunąć i kliknij na Odinstaluj. Zazwyczaj problem powinien dotyczyć najnowszej aktualizacji – datę instalacji można zobaczyć na prawym marginesie.
  6. Uruchom ponownie komputer. To jest to!
So kannst du ein Windows 10 Update deinstallieren oder löschen

Jak cofnąć aktualizację systemu Windows 10?

Uwaga: W zależności od typu posiadanego konta może być konieczne potwierdzenie praw dostępu , jeśli chcesz odinstalować aktualizację systemu Windows 10. Aby to zrobić, musisz mieć dostęp do Konto administratora. Jeśli natomiast korzystasz z komputera prywatnie jako osoba prywatna, nazwa użytkownika i hasło są zazwyczaj takie same, jak normalne dane logowania. Aktualizację można usunąć tylko wtedy, gdy została ona wprowadzona poprawnie.

Jedynie w przypadku kompleksowych nowości, które w szczegółowym przeglądzie zatytułowane są jako aktualizacja dla systemu Microsoft Windows , często brakuje opcji usunięcia. Związane z tym zmiany są uważane przez programistów za tak istotne, że żadna z tych aktualizacji nie może zostać odinstalowana. Twoją jedyną szansą jest automatyczne aktualizacje systemu Windows 10 aby je wyłączyć.

Alternatywnie, w skrajnym przypadku, można rozważyć przejście na zupełnie inną wersję System operacyjny aby przełączyć się na zupełnie inną wersję. Mimo że Windows 10 jest tak poręczny i aktualny, nie pomoże Ci, jeśli będziesz mieć problemy z kompatybilnością sprzętową. W przypadku starszych urządzeń, które nie są już zbyt często używane, można nawet rozważyć przejście na Windows 8.1 dla starszych urządzeń, które są rzadko używane. Za niewielką cenę można nawet uzyskać zaawansowane narzędzia pokładowe, takie jak resetowanie do ostatniej znanej działającej konfiguracji. Tego brakuje w systemie Windows 10, gdy chcesz odinstalować aktualizację.