Windows.old – Poprawne usuwanie folderu systemowego – poradnik krok po kroku!

Dzięki ciągłym aktualizacjom i coraz większym udoskonaleniom Systemy operacyjne od firmy Microsoft wymagają dodatkowej przestrzeni dyskowej. Podczas gdy 64-bitowa wersja Windows 10 wymagała na początku 20 GB, wielu producentów urządzeń musi teraz planować 30 GB i więcej. W związku z tym może warto usunąć foldery systemowe, takie jak Windows.old, jeśli nie są już przydatne.

Jak mogę usunąć Windows.old?

 • Usuń folder za pomocą programu Oczyszczanie dysku
 • Wykorzystaj nową automatyczną optymalizację pamięci w systemie Windows

Poniżej omówimy te kroki bardziej szczegółowo, ale najpierw pozostaje pytanie:

Windows.old – Co to w ogóle jest?

Po Aktualizacja z systemu Windows 7 do systemu Windows 10 (a w zasadzie każda aktualizacja od czasu Visty) ten folder pojawia się na komputerze. W najlepszym przypadku Windows.old zajmuje około 12 GB, ale zazwyczaj jest to znacznie więcej. Windows.old zawiera wszystkie dane i dokumenty związane z Twoim starym systemem operacyjnym. Zawiera również informacje o zainstalowanych programach lub dawnych ustawieniach konta użytkownika.

Dzięki tej kopii zapasowej istnieje możliwość przywrócenia starego systemu do jego pierwotnej postaci.

Zur vorherigen Version von Windows 10 zurückkehren

Wykonaj obniżenie wartości: Na Windows 10 całkiem proste!

Nie podoba Ci się wygląd nowoczesnego systemu Windows lub brakuje Ci niektórych funkcji? Następnie szybko i bez większego wysiłku przełącz się z powrotem na poprzednią wersję, np Windows 8.1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na menu Start na pasku zadań (problemy z tym krokiem? Tutaj znajdziesz rozwiązanie) otwórz ustawienia. Najpierw wybierz Update & Security, a następnie Restore .

Tutaj można sprawdzić, czy folder Windows.old nadal istnieje. Masz tylko 10 dni na przywrócenie go. Jak widać na zrzucie ekranu, downgrade w Windows 10 działa również wewnętrznie, na przykład po dużej aktualizacji.

Jak mogę usunąć Windows.old?

Możesz spróbować usunąć folder, jak to zwykle bywa w systemie Windows. Jednak najprawdopodobniej otrzymasz tylko komunikat o błędzie. W związku z tym należy postępować w następujący sposób:

Hier kannst du Windows.old konkret bestimmen

Usuń folder za pomocą programu Oczyszczanie dysku

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na menu Start i kliknij polecenie Szukaj .
 2. W polu wpisz Disk Cleanup i uruchom aplikację.
 3. Wybierz dysk, na którym znajduje się folder Windows.old.
 4. Potwierdzić odpowiednie pozycje. Decydujący jest wpis z oznaczeniem Poprzednia(e) instalacja(e) systemu Windows. Oznacza to, że Windows.old. W tym momencie możesz również zobaczyć, ile miejsca na dysku faktycznie oszczędzasz.
 5. Jeśli jesteś pewien, że przeniosłeś wszystkie ważne dane, możesz zakończyć proces klikając OK. Windows.old zostanie wtedy usunięty.
Du kannst nicht mehr benötigten Speicherplatz auch manuell freigeben

Wykorzystaj nową automatyczną optymalizację pamięci w systemie Windows

 1. Ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy na menu Start, wybierz Ustawienia, System, a następnie przełącz na Pamięć.
 2. Włączyć optymalizację pamięci za pomocą zakładki. Dane ze starego systemu operacyjnego są zaliczane do plików tymczasowych.
 3. Ręcznie kliknij na Configure.
 4. Wprowadź żądane ustawienia.
 5. Teraz kliknij naWyczyść, aby usunąć Windows.old na stałe.

Czy można bezpiecznie usunąć Windows.old?

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma żadnych wad związanych z usunięciem. Jak wspomniano wcześniej, zostanie to zrobione za Ciebie Windows 10 i tak zostanie to zrobione za Ciebie po pewnym czasie. Powinieneś po prostu upewnić się, że jesteś zadowolony z obecnego stanu swojego systemu operacyjnego.

W tym samym czasie możesz po raz ostatni sprawdzić, czy wszystkie dane osobowe i zawodowe zostały prawidłowo przekazane. Jeśli regularnie tworzysz kopię zapasową, nie musisz się o to martwić. Można nawet pójść o krok dalej i zapisać Windows.old na zewnętrznym dysku twardym lub w chmurze – jeśli jest wystarczająco dużo miejsca.

Programy takie jak Biuro 2019 może być pobrany i ponownie zainstalowany bez żadnych problemów.