Przeczytaj Windows 10 Key i sprawdź klucz licencyjny

Wraz z wydaniem systemu Windows 10 wiele starych najlepszych praktyk uległo zmianie. Microsoft rozumie, że System operacyjny tymczasem bardziej jako usługa, która oprócz długotrwałego wsparcia otrzymuje liczne drastyczne aktualizacje. Częściowo dotyczy to również Windows 10 Key, klucza licencyjnego, który tak naprawdę już nie istnieje.

Czego więc potrzebujesz do nowej instalacji? I dlaczego jednorazowe licencje, takie jak na Windows 10 Home w tym właśnie celu się przydają? Przegląd.

Gdzie jest przechowywany klucz systemu Windows 10?

Autentyczność Twojej wersji Windows 10 jest potwierdzana przez tzw. licencję cyfrową. Do tego dochodzi indywidualny identyfikator sprzętu, który uwzględnia różne konfiguracje komputera osobistego. Oznacza to, że nie potrzebujesz klucza licencyjnego do nowej instalacji na tym samym urządzeniu. Microsoft posiada już wszystkie niezbędne dane.

Dank funktionierender Windows Lizenz mit vollem Einsatz arbeiten
Źródło: Andrea Piacquadio z Pexels

W tym momencie klucz do Windows 10 wydaje się niemal reliktem z dawno zapomnianych czasów Windows 7 lub Windows 8.1 lub. Jeśli uaktualniłeś wtedy system do Windows 10 za darmo, możesz nadal używać starego klucza licencyjnego z poprzedniej wersji. Jak możesz odczytać ten klucz produktu, mówi ci nasz szczegółowy poradnik.

W przypadku systemu Windows 10 procedura jest dość podobna:

Jak znaleźć klucz licencyjny systemu Windows 10?

Jak już mówiłem, ogólnie rzecz biorąc powinieneś być w lepszej sytuacji z licencją cyfrową. Tylko jeśli chcesz oddzielić od siebie kilka urządzeń z systemem Windows, na przykład, poniższa sztuczka może być warta uwagi:

Odczytaj część klucza za pomocą wiersza poleceń

Wiersz poleceń jest często używany w przypadku problemów Usuń niesforne folderyMożesz to zrobić za pomocą prostego polecenia, na przykład. Pokażemy Ci, co musisz wziąć pod uwagę.

  1. Najszybszym sposobem na otwarcie wiersza poleceń jest wpisanie cmd w wyszukiwaniu(klawisz logo Windows + S).
  2. Pojawi się czarne okno z tekstem. W wybranej już pozycji wpisać polecenie slmgr /dli i potwierdzić Enterem.
  3. Dla celów porównawczych powinno być teraz wyświetlone pięć ostatnich znaków klucza Windows 10.
Wie du die letzten fünf Zeichen des Windows 10 Key siehst

Przy odrobinie szczęścia w BIOS-ie można znaleźć następujące informacje

Proces ten działa w ten sam sposób w Windows PowerShell. Możesz wykorzystać ten potężny framework do Aktywacja konta administratora lub odczytać klucz do systemu Windows 10:

  1. Korzystając z dostępu(klawisz logo Windows + X) lub menu Start, uruchom Windows PowerShell jako administrator.
  2. Potwierdź, że chcesz wprowadzić zmiany w komputerze.
  3. Skopiuj poniższe dane do linii wejściowej: (Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey
  4. Twój klucz licencyjny zostanie wyświetlony, jeśli istnieje wpis w BIOS-ie. W przeciwnym razie otrzymasz puste wyjście.
Im BIOS deinen Windows 10 Key auslesen

Sprawdź klucz Windows 10 za pomocą specjalnego programu

Nie mniej ważne jest oczywiście bogactwo zewnętrznych rozwiązań programowych, z których większość jest dostępna za darmo. Zazwyczaj można usunąć program zaraz po odczytaniu klucza licencyjnego. Trzeba tylko liczyć się z reklamami.

W tym momencie możemy polecić Magiczny klucznik Jelly Bean zalecane. Według jego własnych informacji, freeware może nie tylko odczytać klucz Windows 10, ale także wykryć ponad 300 kluczy produktów. Następnie możesz po prostu wypisać swoje wyniki jako poręczny plik tekstowy lub w formacie CSV.

Jak zawsze, należy zachować ostrożność podczas korzystania z takich darmowych programów, nawet jeśli posiadasz nowoczesna ochrona antywirusowa program. Możesz szybko złapać złośliwe oprogramowanie przez backdoora lub po prostu zainstalować aplikację, której nie potrzebujesz. I wtedy musisz użyć AdwCleaner ponownie przeskanować cały komputer. Więc uważaj!