Przeczytaj Windows 8.1 Key – Jak znaleźć swój klucz licencyjny!

Klucz licencyjny jednoznacznie identyfikuje Cię jako właściciela Twojego oprogramowania. Dotyczy to takich programów jak Microsoft Office 2019 jak również dla systemu operacyjnego komputera. Jeśli chcesz wprowadzić zmiany w istniejącym systemie, powinieneś wcześniej odczytać odpowiedni klucz. Jest to jedyny sposób, aby być po bezpiecznej stronie, na przykład w przypadku ponownej instalacji systemu Windows 8 przy użyciu pamięci flash USB przeinstalowany.

Bo mimo sukcesu Windows 10, aktualizacja z oznaczeniem Windows 8.1 Pro jest nadal warta uwagi. W przeciwieństwie do Wersja 7 Professional microsoft od dłuższego czasu nie zaprzestał rozszerzonego wsparcia dla następcy. Do 10 stycznia 2023 roku firma gwarantuje aktualność, a tym samym bezpieczeństwo systemu operacyjnego. Z Windows 8 można więc pracować jeszcze przez kilka lat.

Dein Gerät weiterhin in vollem Umfang nutzen
Źródło: Csaba Nagy na Pixabay

W związku z tym, jeśli chcesz przenieść swoją wersję na nowe urządzenie lub zresetować obecny komputer, zaleca się, aby pierwszą rzeczą, którą robisz, jest odczytanie klucza Windows 8.1. Jest to jednak nieco ukryte w ustawieniach:

Dwa sposoby na znalezienie klucza licencyjnego:

  1. Odczytaj klucz Windows 8.1 za pomocą CMD / PowerShell
  2. Korzystanie z narzędzi zewnętrznych na przykładzie ShowKeyPlus

Najpierw zajmijmy się narzędziami, które są już zintegrowane z systemem Windows.

1. Odczytaj klucz Windows 8.1 za pomocą CMD / PowerShell

Jeśli nie chcesz zaufać oprogramowaniu innych firm, po prostu wykonaj poniższe kroki, aby znaleźć klucz licencyjny:

  1. Uruchomić polecenie run z Microsoft. Najszybszym sposobem jest naciśnięcie klawisza logo Windows + R. Być może najpierw trzeba będzie otworzyć konto Aktywuj klucz Windows.
  2. W oknie dialogowym wpisz CMD lub alternatywnie PowerShell . Otworzy się nowe okno z czarnym tłem.
  3. Tutaj kopiujemy polecenie wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey, które wykonujemy Enterem.
  4. Aplikacja powinna teraz odczytać Twój klucz produktu.
Direkt in Windows den Product Key auslesen

Pamiętaj, aby zapisać ten 25-cyfrowy kod w bezpiecznym miejscu. W przeciwnym razie, możesz mieć do czynienia z irytujące znaki wodne po reinstalacji.

2. Korzystanie z narzędzi zewnętrznych na przykładzie ShowKeyPlus

Ze wszystkich darmowych alternatyw, ShowKeyPlus jest najbardziej przekonujący. Oprogramowanie jest pozbawione natrętnych reklam, udostępnia swój kod źródłowy jako open source i może być pobrane bezpośrednio z bezpiecznych serwerów Sklepy Microsoft bezpieczne serwery.

Postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora i zakończ pobieranie. Po uruchomieniu programu ShowKeyPlus wyświetli się okno podobne do tego:

Dieses Tool kann deinen Windows 8.1 Key auslesen

Ważne jest to, co znajduje się w wierszu Zainstalowany klucz. Aby uniknąć błędów w pisaniu, można również użyć funkcji Zapisz w menu. Udało Ci się odczytać klucz Windows 8.1 i zapisać kod jako dokument tekstowy.

Jak jeszcze możesz odczytać swój klucz Windows

Szczególnie w przypadku starszych urządzeń, które zostały już zakupione wraz z preinstalowany system operacyjny po zakupie, może warto przyjrzeć się również tej sprawie. Wielu producentów pozostawia klucz licencyjny na oficjalnej naklejce, aby zapobiec utracie tych cennych danych.

Z drugiej strony, nowsze systemy mają wszystkie ważne dane bezpośrednio powiązane z dostarczonym sprzętem. W tym przypadku nie musisz samodzielnie odczytywać klucza produktu, lecz zostanie on automatycznie rozpoznany podczas nowej instalacji. Proces ten przebiega niezależnie od ewentualnych kopii zapasowych w Folder Windows.old backup.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był dla Ciebie pomocny. Jeśli szukasz nowej wersji systemu Windows 8, zapoznaj się z nasz sklep wokół.