Office 365 czy Office 2019 – którego potrzebujesz?

Na pierwszy rzut oka często trudno jest stwierdzić, które funkcje pakietu Microsoft Office będą wykorzystywane w przyszłości przez użytkownika lub firmę. Szczególnie różne warianty Office 365 powodują pewną dezorientację przed zakupem, podobną do wyboru pomiędzy Windows 10 Home lub Pro.

Tutaj przekonuje Office 2019 Standard przekonuje już swoją przejrzystością, która wynika z zakupu jednorazowej licencji, bez dalszych opłat abonamentowych. Również różnice w zakresie programów okazują się w wielu przypadkach trywialne.

Niemniej jednak uniwersalne rozwiązanie w wyborze pomiędzy Office 365 a Office 2019 nie istnieje. Decyduje indywidualny przypadek. Dlatego dzięki temu artykułowi pomożemy Ci określić zalety i wady Office 365 i Office 2019, abyś mógł podjąć świadomą decyzję między tymi dwiema opcjami.

Jaka jest różnica między pakietem Office 365 a Office 2019?

Porównanie pakietów Office 365 i Office 2019:

Wykupując miesięczną subskrypcję usługi Office 365, zapewniasz sobie dostęp do najnowszych wersji programów Office, które zawierają kilka zaawansowanych funkcji. Obejmują one co najmniej 1 TB pamięci masowej w chmurze, regularne aktualizacje funkcji oraz całodobowe połączenie z pomocą techniczną firmy Microsoft. Każdy użytkownik może również zainstalować oprogramowanie na maksymalnie 5 urządzeniach – komputerach PC, Mac, tabletach i smartfonach.

Office 2019 jest alternatywą, w której otrzymujesz wszystkie niezbędne treści za znacznie niższą cenę. Obejmuje to pełne wersje programów Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Publisher, Access, a także Outlookz aktualizacjami. Licencja Office 2019 jest przeznaczona na jedno urządzenie stacjonarne. Możesz korzystać z pomocy technicznej firmy Microsoft przez co najmniej 60 dni.

Die Office-Programme von Microsoft erleichtern den Büroalltag

Office 365 czy Office 2019 – różnice w stosunku ceny do jakości

Wydajność, jaką zapewnia pakiet Office 365, wiąże się z jedną poważną wadą: ceną. Miesięczne koszty sumują się szybko i sumują się do niebagatelnej kwoty na koniec roku po wszystkim, co należy rozważyć przed zakupem.

Jeśli spojrzysz na nasz sklepzobaczysz, że Microsoft Office jest obecnie dostępny w wersji standardowej lub jako Office 2019 Dom i uczeń za mniej niż 90 CHF. Jednocześnie oferty mogą być dostosowywane do potrzeb klienta, a także istnieje możliwość zakupu licencji na poszczególne programy, np Perspektywy 2019 lub Dostęp 2019 do nabycia.

Jeśli porównać ją z biznesowym odpowiednikiem Office 365, Microsoft 365 Apps for Business, który nie zawiera żadnych zaawansowanych funkcji pracy zespołowej i komunikacji, cena wyniesie ponad 10 CHF miesięcznie – jeśli zdecydujesz się na roczną subskrypcję. W przypadku płatności miesięcznych cena wzrasta o około jedną piątą.

Możesz sam zająć się rozliczeniami: Na długo przed upływem pierwszego roku, Office 2019 jest już opłacalny z perspektywy ceny, kupujesz ponad keyportal zakup.

Pod względem kosztów Office 2019 wyraźnie wygrywa porównanie. Należy więc samemu sprawdzić, czy zaawansowane funkcje, takie jak Microsoft OneDrive, są potrzebne w stopniu uzasadniającym dopłatę. Jakie dodatkowe funkcje są interesujące, pokażemy Ci teraz.

Microsoft 365 Apps for Business in Outlook

Zalety usługi Office 365

Przechowywanie danych w chmurze, bardziej rozbudowane wsparcie i rozszerzona obsługa urządzeń zostały już wspomniane w przeglądzie. Ponadto pakiet Office 365 zawiera wersje webowe aplikacji, z których można korzystać także w podróży. Oprogramowanie posiada również kilka eksperymentalnych funkcji: Do takich nowości należą Ink Editor dla Worda, Data Types dla Excela czy Designer dla PowerPointa. Jeśli cena nie jest dla Ciebie problemem, opcje Business Premium zapewnią Twojej firmie dodatkowe narzędzia do wewnętrznej komunikacji i współpracy. Microsoft Teams, Exchange i SharePoint to popularne rozwiązania.

Korzyści wynikające z pakietu Office 2019

Office 2019 to jednorazowa licencja na aplikację Microsoftu, która nie wymaga żadnych bieżących opłat i nadal otrzymuje wszystkie najważniejsze aktualizacje. Oznacza to znacznie mniej administracji – kup raz, zainstaluj i gotowe. Jeśli więc dla Ciebie najważniejszy jest dostęp do programów pakietu Office, Office 2019 w zupełności wystarczy. W końcu nie da się zaprzeczyć, że wiąże się to z oszczędnościami.

Nawet wersja premium Office 2019 Professional Plus jest już oferowany w keyportal za mniej niż 100 CHF.