Edycja wideo w Windows 10 – wyjaśnione krok po kroku!

W przeszłości, jeśli chciałeś zmontować film na swoim komputerze, podróż zazwyczaj zaczynała się od programu Windows Movie Maker. Choć aplikacja miała swoje wady, była dostępna za darmo jako część Windows Essentials po zainstalowaniu systemu operacyjnego. W szczególności użytkownicy Windows 7.1 lub nawet Windows 8.1 do dziś korzystają ze starszych wersji.

Do Windows 10 potrzebujesz jednak teraz innego rozwiązania, ponieważ Windows Movie Maker został oficjalnie wycofany z użytku na początku 2017 roku. Oczywiście istnieją niezliczone płatne programy lub darmowe oprogramowanie, z pomocą których można również wyciąć wideo pod Windows 10. Nieco ukryte, ale jest to nawet nadal możliwe z już zainstalowanych narzędzi pokładowych z Microsoftu.

Aus den Urlaubsaufnahmen ein ansprechendes Video schneiden
Źródło: Teono123 z Pexels

Więc jeśli zastanawiasz się, “Jak mogę ciąć i edytować wideo?”, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej. W zaledwie kilku krokach zapoznasz się z edytorem.

Czy system Windows 10 ma edytor wideo?

Szybka odpowiedź: Tak, możesz przycinać i edytować wideo w systemie Windows 10. Bo wbrew nazwie, program Zdjęcia z Windows oferuje wiele bardziej zaawansowanych funkcji, jak np Zmniejszanie rozmiaru obrazów. Aby wyciąć jeden lub więcej filmów, to bułka z masłem. Pokażemy Ci, jak to zrobić:

  1. Znajdź plik wideo. Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Otwórz za pomocą, aby uruchomić aplikację Zdjęcia systemu Windows.
  2. W górnej części prawego panelu znajduje się przycisk Edytuj i utwórz. Kliknij, aby ujawnić więcej kreatywnych opcji – jak przyciąć wideo, dodać tekst lub spowolnić przepływ.
  3. Jeśli wybierzesz opcję przycinania wideo, otworzy się rzeczywisty edytor aplikacji Zdjęcia.
  4. Teraz przytrzymaj przycisk myszy i przesuń białe punkty początku i końca na osi czasu filmu.
  5. Po znalezieniu odpowiednich miejsc, wszystko co musisz zrobić, to zapisać jako. To jest to!
Fotos unter Windows 10 nutzen, um ein Video zu schneiden

Alternatywnie możesz po prostu otworzyć aplikację Zdjęcia bezpośrednio ze skrótu lub menu Start. Po uruchomieniu aplikacji kliknij na pasku menu na Video Projects, a następnie na New Video Project. Tutaj możesz teraz wstawiać różne filmy, aby połączyć je w odpowiedniej kolejności – bardzo przydatne w przypadku, gdy chcesz edytować swój Wyczyść swój komputer chcą. Narzędzie wspiera również użytkownika w zakresie przejść. Można na przykład dodać filtry i efekty 3D.

Jak mogę zmontować wideo za darmo?

Jeśli funkcjonalność programu Zdjęcia systemu Windows nie jest dla Ciebie wystarczająca, warto skorzystać z rozwiązań programowych innych firm. Zalecamy jednak, aby najpierw wypróbować narzędzia wbudowane w system Windows 10. Trudno o bardziej przyjazny interfejs użytkownika. Możesz edytować wideo w ciągu kilku sekund.

Darmowy program do edycji Avidemux. Jako OpenSource, oprogramowanie obsługuje wszystkie znane formaty wideo i kontenery, takie jak AVI czy MP4. Masz do dyspozycji różne narzędzia, za pomocą których możesz przycinać i edytować wideo. Po ustawieniu czasu rozpoczęcia i zakończenia można nawet usunąć niepotrzebne sceny za pomocą jednego przycisku.

Mittels spezieller Software problemlos in Windows 10 Videos schneiden
Źródło: Screenshot Avidemux 2.4 by MuldeR

Zawsze bądź ostrożny przy pobieraniu freeware. Twój Antywirus powinien być zawsze aktywny przed uruchomieniem wątpliwej zawartości. Jeśli nadal szukasz odpowiedniego oprogramowania zabezpieczającego dla swojego komputera, być może nasz Test różnych programów antywirusowych pomoże ci. Mając za sobą silną ochronę, nie musisz się już martwić o edycję wideo.