Test antywirusów: darmowe programy czy płatne antywirusy?

Żyjemy w czasach, w których nawet wysokiej klasy oprogramowanie często posiada darmową wersję, która zachęca do wypróbowania go. Dotyczy to Pakiet Office od Microsoft jak również do mnóstwa programów antywirusowych, których użycie często nie jest nawet ograniczone czasowo. Płatne aplikacje posiadają raczej dodatkowe funkcje, które może ujawnić tylko test ochrony antywirusowej.

Przy tak dużej liczbie dostępnych na rynku opcji ochrony komputera warto porównać ze sobą rozwiązania darmowe i płatne. Z góry wyłania się kilku wyraźnych zwycięzców, których pokrótce przedstawimy Państwu poniżej. Wybór należy wyłącznie do Ciebie. Jedyną ważną rzeczą jest to, aby nie dać się nabrać na oszukańcze pułapki, takie jak np niechciany program Segurazo żeby się nabrać. Ponieważ bezpieczeństwo Twoich danych powinno być zawsze priorytetem.

Sicherheit für den PC und all dessen Bestandteile
Źródło: Michael Schwarzenberger z Pixabay

Po pierwsze, pozostawia to podstawowe pytanie, na które należy odpowiedzieć: Po co w ogóle płacić za ochronę antywirusową? Odpowiedź leży w modelach biznesowych dostawców:

Kiedy warto płacić za ochronę antywirusową?

Aktualne testy ochrony antywirusowej szybko ujawniają różne powody, dla których warto płacić za oprogramowanie antywirusowe. Decydującym czynnikiem jest często kontekst przeznaczenia – czy potrzebujesz programu do użytku prywatnego czy służbowego? Większość potężnych narzędzi oferuje darmową wersję ochrony antywirusowej tylko do użytku niekomercyjnego. Oznacza to, że możesz używać AVG AntiVirus za darmo w domu, ale w biurze popełniasz przestępstwo.

W tym celu istnieją AVG AntiVirus Business Edition. Jego rozszerzony zakres podkreśla drugi punkt, który przemawia za płatną ochroną antywirusową. Na przykład zintegrowany skaner linków sprawdza strony internetowe jeszcze przed ich otwarciem w przeglądarce. W teście ochrony przed wirusami doskonale wypadły również oparte na chmurze algorytmy wykrywania w wersji Business Edition, które gwarantują ochronę sieci. W końcu w grę wchodzą tu niekiedy bardzo wrażliwe dokumenty zawodowe, więc pewne wydatki mogą się szybko zwrócić.

Das Angebot von AVG schneidet im Virenschutz Test gut ab
Źródło: Zrzut ekranu AVG Home Support

Co więcej, wszystkie modele płatności mają jedną wspólną cechę: idą w parze z (czasami znacznie) lepszą obsługą. Obejmuje to kompetentne wsparcie, do którego można się zwrócić w nagłych wypadkach i które szybko odeprze ewentualne zagrożenie. Sprawnie działająca technologia jest podstawowym warunkiem wielu sukcesów zawodowych. W teście ochrony antywirusowej osoby kontaktowe nie tylko pomogły wyeliminować wszelkie znalezione złośliwe oprogramowanie, ale także były w stanie zapewnić Przyspieszenie pracy komputera.

Który program antywirusowy jest najlepszy dla Windows 10 – Nasze top 3!

  1. McAfee Total Protection
  2. Bitdefender Total Security
  3. Kaspersky Internet Security

W naszym teście ochrony antywirusowej te trzy płatne aplikacje wypadły przekonująco. Użyliśmy komputera stacjonarnego z najnowszą wersją programu Windows 10 Home.

1. Test antywirusa McAfee Total Protection

Eksperci z firmy McAfee od dziesięcioleci są pionierami w branży. Jako część Intel Security, oferują szeroką gamę rozwiązań programowych, które zapewniają kompleksową ochronę komputerów i sieci. Flagowym urządzeniem jest z pewnością McAfee Total Protection, która chroni Cię we wszystkich możliwych kierunkach. W teście ochrony antywirusowej niezawodnie wykryto niebezpieczne pliki, które można całkowicie usunąć bezpośrednio za pomocą programu.

Po instalacji uzyskujesz dostęp do sprawdzonych funkcji programu McAfee Antivirus. Ochrona przeglądarki , na przykład, która jest wyposażona w narzędzie anty-śledzenia, które uwalnia od wszystkich plików cookie. Każdy link lub plik do pobrania, na który klikniesz, jest sprawdzany przez oprogramowanie w czasie rzeczywistym. Nowością od kilku lat jest ochrona dla mediów społecznościowych lub komunikatorów, do których zalicza się również Twój e-mail. Przy zakupie jesteś w pełni chroniony.

In Sekundenschnelle tausende Daten überprüfen
Źródło: Społeczność wsparcia McAfee

2. Bitdefender Total Security w teście ochrony antywirusowej

Nawet darmowa wersja Bitdefendera zdobyła kilka nagród i wyróżnień Bitdefender Total Security darmowa wersja Bitdefendera bazuje na tym i przekonuje pod każdym względem w teście ochrony antywirusowej. Trudno znaleźć bardziej niezawodną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i atakami phishingowymi. Jako specjalny bonus, oprogramowanie antywirusowe posiada bardzo łatwy interfejs użytkownika. Nawet bez podstawowej wiedzy możesz korzystać z funkcji Bitdefendera. Nie jest wymagana żadna dodatkowa konfiguracja.

Za smukłą konstrukcją kryje się ogromna moc obliczeniowa, która opiera się na sztucznej inteligencji w celu przeciwdziałania cyberatakom. Bitdefender Total Security posiada własną zaporę sieciową, a także kontrolę rodzicielską i portfel. Kompleksowa ochrona antyspamowa spodobała się w teście antywirusowym, podobnie jak kompletne usuwanie oprogramowania ransomware. Każda aktualizacja wydaje się dodawać więcej funkcji.

Der Sieger in vielen Virenschutz Tests!
Źródło: Bitdefender Total Security v25 News

3. Kaspersky Internet Security w teście ochrony antywirusowej

W takim teście antywirusowym nie powinno zabraknąć rosyjskiego giganta oprogramowania Kaspersky Lab. Jeśli szukasz sposobu na trwałe zablokowanie wirusów, cryptolocker lub innych programów szpiegujących, polecamy Kaspersky Internet Security. Hakerzy, którzy zakradają się do Twojego domu przez kamerę internetową, nie mają już szans. Nawet standardowe trackery online nie mogą już przeglądać Twoich danych.

Ponadto oprogramowanie antywirusowe posiada dobrze przemyślany pakiet bezpieczeństwa, który oprócz komputerów z systemem Windows jest odpowiedni dla komputerów Mac i urządzeń z systemem Android. W teście ochrony antywirusowej wszystkie zagrożenia zostały wykryte na wszystkich platformach. Jeśli regularnie przesyłasz ważne pliki przez Internet, możesz je zaszyfrować dzięki sieci VPN firmy Kaspersky. Korzystają na tym nawet Twoje metody płatności online. Liczne ustawienia wstępne zachęcają do dalszej optymalizacji.

Sicherer Zahlungsverkehr, Schutz der Privatsphäre und mehr
Źródło: Produkty Kaspersky dla użytkowników domowych

Darmowa alternatywa: Czy Windows Defender jest wystarczający?

Przez długi czas system Windows Defender firmy Microsoft był uważany za pośmiewisko. Ze względu na częste fałszywe wyniki pozytywne, wielu użytkowników szybko przyzwyczaiło się do używania Dezaktywuj Defendera. Ale ta ocena nie oddaje już sprawiedliwości aplikacji, która jest częścią podstawowego wyposażenia Windows 10. Szczególnie jeśli chodzi o wykrywanie aktywnego złośliwego oprogramowania, nikt nie może pobić Windows Defendera w teście antywirusowym. Jak wygodnie, że skaner jest już preinstalowany.

Ponieważ Windows jest wciąż najpowszechniej używanym systemem operacyjnym na świecie, OS Microsoftu pozostaje głównym celem ataków przestępczych. W związku z tym zdecydowanie należy skorzystać z jednego z programów prezentowanych w teście antywirusowym. Lub jedno z innych rozwiązań antywirusowych z naszej oferty Sklep. Nie przesadzaj jednak, ponieważ jednoczesne korzystanie z wielu skanerów może również prowadzić do pewnych problemów. Zdecyduj się na dostawcę.