Sprawdzanie kompatybilności z Windows 10 – Wymagania w teście!

Strona najnowszy system operacyjny od Microsoftu jest na rynku już od ponad pięciu lat. Od początku swojego istnienia jako wolny Uaktualnienie z systemu Windows 7 wymagania systemowe prawie się nie zmieniły. Według czołowych deweloperów, Windows 10 powinien działać na większości komputerów PC w dzisiejszych czasach – a konkretnie na urządzeniach, które są już Windows 8.1 działa bez problemów. Tutaj sprawdzenie zgodności z Windows 10 wypada odpowiednio słabo.

Jedyną rzeczą, której nie da się uniknąć, są niektóre aktualizacje sterowników. Przy odrobinie szczęścia, Twój stary system operacyjny nadal będzie wyświetlał białe logo Windows na pasku zadań i prosił o pobranie. Jeśli użyjesz tego narzędzia od Microsoftu, kompatybilność Twojego sprzętu zostanie sprawdzona automatycznie i nie będziesz ryzykował, że zobaczysz niesławny napis “Activate Windows” Znak wodny w późniejszym czasie. Alternatywnie można skorzystać z tego przewodnika:

Ist dein PC Windows 10 tauglich?
Źródło: 2023583 z Pixabay

Chcesz być na bezpiecznej stronie i zrobić sprawdzenie zgodności przed instalacją Windows 10, oto wymagania systemowe:

Czy mój sprzęt jest zgodny z systemem Windows 10?

Należy pamiętać, że specyfikacje wymienione poniżej są absolutnie minimalnymi wymaganiami. Jeśli komputer nie spełnia tych wymagań, mogą wystąpić problemy z użytkowaniem Wymagania systemu Windows 10 może wystąpić. W celu optymalnego wykorzystania, komputer powinien być w stanie uzyskać nieco większą wydajność.

  • Rozdzielczość ekranu: Podłączony wyświetlacz musi miećrozdzielczość co najmniej 800 x 600.
  • Procesor: Microsoft wymaga SoC lub CPU o częstotliwości 1 GHz lub wyższej.
  • Karta graficzna: Aby być kompatybilnym z Windows 10, potrzebujesz co najmniej DirectX 9 ze sterownikami WDDM 1.0.
  • Wolne miejsce na dysku: Jeśli chcesz zainstalować wersję 32-bitową, musisz mieć 16 GB wolnego miejsca na głównym dysku twardym. W przypadku 64-bitowego systemu potrzebne będą 32 GBJaka jest różnica?
  • Pamięć: Zespół programistów zaleca 1GBpamięci RAM dla wersji 32-bitowej i 2GB dla 64-bitowej.
Deine Hardware im grossen Windows 10 Kompatibilitätscheck
Źródło: Pok Rie z Pexels

O czym należy pamiętać przy przechodzeniu na system Windows 10?

Ponadto system operacyjny często wymaga do instalacji stabilnego połączenia z Internetem. Kilka gigabajtów w pobieraniu kosztuje dużo czasu przy wolnym łączu. Należy również regularnie aktualizować system Windows 10 za pomocą zintegrowanej usługi aktualizacji, sprawdzania zgodności lub nie. Wymaga to również dostępu do Internetu – chyba, że planujesz automatyczne aktualizacje aby go wyłączyć.

Nasza rekomendacja: Aby wszystkie funkcje systemu Windows 10 działały płynnie, komputer powinien mieć znacznie więcej niż 16 lub 32 GB pamięci masowej. Zalecamy zakup dysku SSD, który jest dostępny w wersji 128 GB za mniej niż 50 CHF. Dzięki temu skrócisz Proces uruchamiania systemu Windows 10 i wszystkie inne czasy ładowania znacznie. Twoja pamięć RAM również nie powinna być mniejsza niż 4 GB.

Ein PC, der zum Arbeiten taugt
Źródło: tookapic z Pixabay

Windows 10: sprawdzanie zgodności oprogramowania

Niezależnie od wymagań, jakie Windows 10 stawia sprzętowi, wszystkie zainstalowane programy powinny być również kompatybilne z aktualizacją. W celu sprawdzenia zgodności oprogramowania dostarczanego przez firmę Microsoft wraz z Narzędzie do tworzenia mediów narzędzie do sprawdzania kompatybilności oprogramowania. Wystarczy postępować zgodnie z poszczególnymi krokami kreatora. Twój komputer zostanie sprawdzony automatycznie po pobraniu systemu Windows 10. Jeśli aplikacja nie przejdzie kontroli zgodności, możesz ją odinstalować na miejscu.

Wygoda: Jeśli potrzebujesz tylko sprawdzenia zgodności z systemem Windows 10, nadal możesz anulować proces uaktualnienia narzędzia firmy Microsoft po jego zakończeniu. Można zainstalować system operacyjny poprzez pamięć USB zainstalować go. Jeśli jesteś jeszcze w trakcie procesu zakupu, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Sklep wokół. Na naszej Strona bloga odpowiemy na wszystkie istotne pytania. Na przykład, czy zdecydowałeś już, czy Windows 10 Home lub Pro chcesz?